به روز شده: 12 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 35280
زمان انتشار: شنبه 2 آذر 1392 - 15:59:20

ارتکاب جرم از سوی کودکان به دلیل جهالت نسبت به جرم صورت می گیرد

کودکان  - مشاور معاون حقوقی قوه قضاییه، گفت: جهالت نسبت به جرم، عمده دلیل بروز تخلف از سوی کودکان و نوجوانان است.به گزارش ایسنا، محسن ربانی‎زاده در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: متاسفانه در بسیاری از جرائم مرتکب شده از سوی کودکان و نوجوانان، این افراد مورد سوء‌استفاده قرار می‎گیرند که بستر اصلی این جرایم اجتماع و خانواده است.

 وی تصریح کرد: اگر شرایط اجتماعی مناسبی داشته باشیم قطعاً بسیاری از موارد همچون طلاق رخ نداده و به‌تبع آن کودکان دچار آسیب نمی‌شوند.

 مشاور معاون حقوقی قوه قضاییه با اشاره به کاهش تعداد مددجویان زیر 18 سال در ایران، افزود: این کاهش حاکی از این است که قضات سعی می‎کنند از مجازات‌های جایگزین استفاده کنند.

 وی با اشاره به برگزاری کارگاه‎های دادرسی ویژه اطفال و نوجوانان، اظهار کرد: نتایج بسیار خوبی از برگزاری این کارگاه‌‏ها بدست آمده است؛ چرا که قضات با قوانین بین‎المللی آشنا می‌شوند.

 ربانی‌زاده تصریح کرد: در مواجهه با پرونده کودکان و نوجوانان برخی از قضات به قوانین بین‎المللی استناد نمی‎کنند که با برگزاری این کارگاه‎ها قضات با این موارد نیز آشنا می‌شوند که این بسیار نتیجه‌بخش است.

 

کد مطلب: 35280
زمان انتشار: شنبه 2 آذر 1392 - 15:59:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب