به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 35299
زمان انتشار: یکشنبه 3 آذر 1392 - 13:28:23

راه‌اندازی جمعیت زنان برای رفع آسیب‌های دینی و اجتماعی

زنان  - رئیس گروه برنامه‌ریزی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی از راه‌اندازی جمعیت بانوان فرهیخته در کشور برای استفاده از توان فکری بانوان به منظور رفع آسیب‌های اجتماعی و دینی خبر داد.به گزارش ایسنا، فرزانه نیکوبرش در جلسه‌ای با حضور معاون و کارشناسان اداره کل تبلیغات اسلامی قم با بیان این‌که «مخاطبان ما در برنامه‌ریزی فرهنگی بیش از ۷۰ درصد جمعیت جامعه هستند» اظهار کرد: نگاه به بانوان، نگاه جنسیتی نیست بلکه نگاه هویتی است.

 وی اضافه کرد: دشمنان، خانواده را مورد هدف قرار داده و در خانواده، زن را محور برنامه‌ها و فعالیت‌ها قرار داده‌اند.

 نیکوبرش با اشاره به تلاش دشمنان برای تضعیف جایگاه خانواده از طریق جنگ نرم فرهنگی اظهار کرد: باید به صورت ریشه‌ای و عمیق به مباحث خانواده بپردازیم و بتوانیم از اندیشه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در این زمینه مدد بگیریم تا بتوانیم برنامه‌های تاثیرگذار برای کل قشرهای اجتماعی داشته باشیم.

 رئیس گروه برنامه‌ریزی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، اجرای طرح جمعیت بانوان فرهیخته در کل کشور را با همین هدف ذکر کرد و افزود: این طرح از سال ۸۹ با هدف استفاده از فکر و اندیشه بانوان در راستای رفع آسیب‌های دینی و اجتماعی در سراسر کشور آغاز شد.

 وی تاکید کرد: هدف دیگر سازمان تبلیغات اسلامی برای اجرای این طرح، استفاده از بازوی فکری قوی بانوان در طرح و برنامه و ایده پردازی است و بانوان فرهیخته به‌عنوان مرجع تاثیرگذار مطرح شوند و در فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی از آنها استفاده شود.

 نیکوبرش تبلیغ دین در فضای مجازی را مهم دانست و اظهار کرد: با فعال کردن سایت‌های جمعیت بانوان فرهیخته می‌توان تحول بزرگی در فضای مجازی ایجاد کنیم.

 در این جلسه حجت‌الاسلام محمود نجاریان‌زاده معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل در بخش آموزش و پژوهش، تشکل‌های دینی، اعزام مبلغ و امور فرهنگی بانوان ارائه کرد.

 عبدالعلی براتی مسئول آموزش و پژوهش و حجت‌الاسلام قاسمعلی گل محمدی مسئول اعزام مبلغ و ادارات تابعه اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیت‌های حوزه کاری خود، مشکلات و موانع اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی را مطرح کردند.

 

کد مطلب: 35299
زمان انتشار: یکشنبه 3 آذر 1392 - 13:28:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب