به روز شده: 13 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 35533
زمان انتشار: پنجشنبه 14 آذر 1392 - 17:55:04

28 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه

زنان  - مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست شهرداری تهران با اشاره به اینکه طبق آمار حدود یک میلیون و 700 هزار زن سرپرست خانوار در ایران وجود دارد، گفت: تنها 28 هزار و 274 نفر از آنان تحت پوشش طرح بیمه اجتماعی قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا، فهیمه فیروز فر  با اشاره به اینکه برای حضور زنان سرپرست خانوار تهرانی در مراکز مهارت آموزی کوثر شهرداری تهران دارا بودن سن حداقل 20 سال و حداکثر 45 سال ضروری است، افزود: برای زنان سرپرست خانواری که حداقل 35 سال سن و حداکثر 60 سال سن دارند نیز بازارچه‌هایی در سطح مناطق و عموما فرهنگسراها در نظر گرفته شده است تا محصولات خود را برای فروش در این بازارچه‌ها عرضه کنند.

 

 

وی در ادامه برخورداری از سلامت عمومی، توانایی و حضور فعال و مستمر را شرایط پذیرش زنان سرپرست خانوار برای به کارگیری شغلی پس از بهره‌مندی از خدمات ستاد توانمندسازی شهرداری تهران برای معرفی این افراد به مراکز مهارت آموزی کوثر و بازارچه‌های مناطق عنوان کرد.

 

فیروزفر گفت: مدیریت شهری به عنوان یک نهاد اجتماعی و با توجه به گستردگی حضور خود در شهر تهران سعی وافری در بهبود و ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی بانوان تهرانی دارد.

 

وی اظهار کرد: ستاد توانمندسازی شهرداری تهران به منظور پیشگیری و کاهش آسیب اجتماعی متوجه زنان سرپرست خانوار با نگرشی جامع به توانمندسازی به عنوان یک فرآیند مستمر و پایدار، توان خود را بر ارتقاء سطح دانش و آگاهی جامعه هدف و رساندنشان به سطح مطلوب متمرکز کرده است.

 

مدیرستاد توانمندسازی شهرداری تهران تصریح کرد: اداره اشتغال این ستاد برنامه‌هایی را در جهت توانمندسازی جامعه هدف دنبال می کند و از جمله این برنامه‌ها می‌توان به توسعه و اجرای برنامه‌های آموزشی و مهارتی، افزایش سطوح آموزش شغلی و کمک به مهارت‌های حرفه‌ای و بازاریابی، ایجاد زمینه‌های معیشت پایدار و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب ایمن، تسهیل در اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای، تسهیل در استفاده از خدمات مشاوره و مددکاری اشاره کرد.

 

وی گفت: ایجاد و تاسیس جامعه هدف به منابع اعتباری، ایجاد و گسترش سازماندهی و قانونمندکردن مشاغل خانگی، افزایش دسترسی به فرصت‌های شغلی متنوع، ایجاد و گسترش مراکزمهارت‌ آموزی اشتغال کوثر در مناطق 22 گانه شهرداری تهران، ایجاد و توسعه و تقویت بازارچه‌های خود اشتغالی و ایجاد تعامل میان مراکز مهارت آموزی کوثر و بازارچه‌های خوداشتغالی نیز از مهمترین برنامه‌های اشتغال ستاد توانمندسازی شهرداری تهران است.

کد مطلب: 35533
زمان انتشار: پنجشنبه 14 آذر 1392 - 17:55:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب