به روز شده: 1 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 35940
زمان انتشار: دوشنبه 9 دی 1392 - 14:18:14

رئیسی: فتنه گران بزرگترین ظلم را در حق نظام روا داشتند

رئیسی: فتنه گران بزرگترین ظلم را در حق نظام روا داشتند
قوه قضائیه  - معاون اول قوه قضاییه گفت: فتنه گران بزرگترین ظلم را در حق نظام جمهوری اسلامی روا داشتند و دشمنان را در نیل به اهدافشان امیدوار ساختند.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام ˈسیدابراهیم رئیسیˈ روز دوشنبه در مراسم گرامی داشت حماسه نهم دی در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب فتنه های متعددی نظیر فتنه بنی صدر، ˈسید مهدی هاشمیˈ و 17 تیر بر علیه نظام انجام شد ولی تفاوت فتنه سال 1388 با دیگر فتنه های آن بود که جای پا برای دشمنان در کشور ایجاد شد و آنها در نیل به اهداف خود امیدوار شدند.

به گزارش ایرنا وی با اشاره به سخنان برخی مبنی بر اینکه افراد دیگری هم در جریان بعد از انتخابات ظلم روا داشتند، گفت: نظام جمهوری اسلامی ظلم را از هیچ کسی بر نمی تابد ولی ظلمی که فتنه گران بر علیه نظام انجام دادند از همه ظلم ها بزرگتر بود.

وی اظهار داشت: این سووال وجود دارد که چرا فتنه گران که این ظلم بزرگ را علیه کشور و نظام ما روا داشتند هنوز از ملت ایران عذر خواهی و از درگاه پرودگار متعال استغفار نمی کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: بارها مردم ایران خواستار برخورد قانونی با سران فتنه شدند ولی نظام جمهوری اسلامی همواره با عطوفت پایین ترین حد مجازات را برای آنها در نظر گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: بعد از فتنه 1388 تحریم های دشمنان بر علیه کشور ما تشدید شد و فتنه گران ضمن اهانت به مقدسات دینی و عاشورا ، امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، هشت ماه امنیت و آسایش را از مردم ما سلب کرده و کشور با با تنگناهای زیادی مواجه ساختند.

حجت الاسلام رئیسی از نهم دی به عنوان روز حماسه و جلوه غیرت دینی ملت ایران و روز یاس فتنه گران، دشمنان و منافقین یاد کرد و گفت: با بصیرت و حضور گسترده مردم در صحنه تحت تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب در این روز نظام استحکام پیدا و جریان حزب اللهی طرفدار انقلاب اسلامی در جهان جان تازه ای گرفت.

معاون اول قوه قضاییه افزود: باید از نهم دی سال 88 به عنوان یوم الله یاد کرد زیرا به تعبیر رهبر معظم انقلاب تجلی قدرت اراده خداوند و روح حضرت سید الشهدا (ع) مردم را در این روز به صحنه آورد و با این حضور گسترده مردم، جریان نفاق در کشور جمع شد.

حجت الاسلام رییسی گفت: به برکت حماسه سیاسی و قانون مداری، مردم در انتخابات ریاست جمهوری سالجاری حضور گسترده داشته و انتخابات شیرینی برگزار شد ولی قانون شکنان نگذاشتند شرکت باشکوه در انتخابات مشابه سال 88 برای مردم به حلاوت تبدیل شود.

وی خاطر نشان کرد: جریان دشمن سوار بر موج فتنه گران و مدعیان تقلب در انتخابات و جریان تقلب هم سوار بر موج تردید در جامعه شد و در مجموع این جریانها در فتنه 88 در مقابله با نظام صف آرایی کردند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه افرادی که ادعای تقلب در انتخابات کردند تاکنون نتوانستند سند و مدرکی برای اثبات ادعای خود ارایه دهند، گفت: انتخابات بعد از پیروزی انقلاب تاکنون طبق قانون اساسی و بدون هیچ مشکلی برگزار شده و به همین دلیل مدعیان تقلب نتوانستند مدرک ارایه دهند.

حجت الاسلام رییسی افزود: بهترین مفسر شناخت راه امام خمینی (ره)و رهبر معظم انقلاب هستند و هر کس به دنبال مقام معظم رهبری حرکت کندو منویات ایشان را فصل الخطاب خود قرار دهد، انقلابی ترین فرد است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری افزود: آمریکا جواب حسن نیات ملت و دولت ایران را در اجلاس اخیر هسته ای در ژنو را با افزایش تحریم ها و ترفندهای خود داد و هر روز به شیوه جدیدی نظام ما را تهدید می کند.

وی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ملت ایران هیچ اعتمادی به آمریکا و ایادی سرسپرده اش ندارد.

معاون اول قوه قضاییه اظهارداشت: حل مشکلات کشور در بخشهای مختلف در دست آمریکا نیست و باید با مقاومت در برابر مستکبران و اقتصاد مقاومتی دشمنان را در نیل به اهداف خصمانه شان ناکام گذاشت.

حجت الاسلام رییسی گفت: دشمنان در استمرار ترفندهای خود ،در دهه پیشرفت و عدالت به طرق مختلف در صدد سکولاریزه کردن برخی از بخشهای فرهنگی در کشورمان هستند به طوری که رهبر معظم انقلاب بر افزایش هوشیاری مرزبانان فرهنگی نسبت به این ترفند معاندان هشدار دادند

کد مطلب: 35940
زمان انتشار: دوشنبه 9 دی 1392 - 14:18:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری