به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 36046
زمان انتشار: دوشنبه 16 دی 1392 - 12:19:28
دبیر ستاد حقوق بشر در همایش نقش پژوهش در قانون‌گذاری:

مرکز پژوهش ها می تواند مجلس را پایگاه بزرگ حفاظت از انقلاب و اسلام بنماید

مرکز پژوهش ها می تواند مجلس را پایگاه بزرگ حفاظت از انقلاب و اسلام بنماید
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر درباره نقش مرکز پژوهش های مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مرکز پژوهش ها می تواند مجلس را پایگاه بزرگ حفاظت از انقلاب و اسلام بنماید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر در دومین همایش ملی نقش پژوهش در قانون‌گذاری ، گفت: سازمان‌ها و نهادهایی مانند سازمان مرکز پژوهش های مجلس مانند مجموعه ای سازنده اند که در جمهوری اسلامی ایران نقش تاثیرگذاری را ایفا می کنند.

لاریجانی با بیان اینکه قانون‌گذاری در ایران دارای سابقه طولانی است، افزود: در زمان ریاست آقای ناطق نوری بر مجلس توانستیم 200 میلیون تومان از ایشان برای راه اندازی مرکز پژوهش‌های مجلس بگیریم.

 وی با تاکید بر نقش مهم مرکز پژوهش‌های مجلس اظهار داشت: نقش مجلس در حکومت جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی است از این رو مرکز پژوهش‌ها باید در تمامی حوزه‌ها فعال باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: در زمان ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ،دولت تعامل سازنده‌ای را با مرکز پژوهش‌ها داشت و این مرکز پاتوق کارشناسان و صاحبنظران  و مسئولین دولتی بود.

وی در ادامه تاکید کرد: مرکز پژوهش‌ها باید در خط اساسی مجلس قرار گیرد و به مسائل مهم توجه کند تا اعتماد نمایندگان به این مرکز جلب شود و از نظرات کارشناسان در حیطه‌های مختلف بدون توجه به گرایش‌های سیاسی آنها در این مرکز باید استفاده شود.

لاریجانی اظهار داشت: مجلس به خصوص مرکز پژوهش‌ها باید درباره مذاکرات هسته‌ای فعال شوند به طوریکه تمام بحث ها در این رابطه را مورد بحث و کارشناسی قرار دهند و در این عرصه به صورت جدی وارد عمل شوند.

وی با تشکر از دولتمردان به دلیل توفیق در مذاکرات هسته‌ای ، افزود: افراد با سابقه و با تجربه ای در دولت فعالیت می کنند و دفاع ما از دولت به دلیل قانونی بودن دولت است.

 دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه مجلس نباید مسائل هسته‌ای را فی‌الجمله بداند،تاکید کرد: مجموعه وسیعی از کارشناسان باید در این حیطه در مرکز پژوهش‌ها وارد عمل شوند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه مجلس لنگرگاه حقوق ملی ماست و باید به همه  تعهدات کشور پایبند باشد،گفت:  نمایندگان مجلس باید در راستای شناخت همه تحولات و مسائل هسته‌ای وارد عمل شوند.

وی اظهار داشت: شاهد بودیم که بسیاری از کشورها می‌خواستند در مفهوم ان پی تی تغییراتی ایجاد کنند و قیدهایی را برای آن در نظر بگیرند که خوشبختانه این موضوع به تصویب نرسید.

 دبیر ستادحقوق بشر با بیان اینکه بحث اقتصاد مقاومتی از مفاهیم دیگری است که مرکز پژوهش‌های مجلس باید به آن بپردازد،افزود: مجلس می‌تواند با کمک دولت در مسیر قانون‌گذاری وارد عمل شود.

لاریجانی با اشاره به چشمگیر بودن پیشرفت علمی کشور در 20 سال اخیر گفت: به دور از اغراق جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر توانسته‌ است ستاره درخشان پیشرفت علمی در کل منطقه باشد و این موضوع حادثه نیست زیرا تصور درستی از رشد علمی شکل گرفته که این موضوع ناشی از پیگیری‌های مقام معظم رهبری است.

دبیر ستاد حقوق بشر تاکید کرد: سازماندهی وضع اقتصادی و نگهداری سرعت پیشرفت علمی دو مبحث مهم است که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید داشته اند.

وی با تاکید به تحریم و تهاجم علیه جمهوری اسلامی،گفت: مرکز پژوهش‌ها باید برای شناسایی شناخت مسائل هسته‌ای به نمایندگان وارد عمل شود زیرا این بحث از شاهرگ‌های اساسی کشور است و ما باید روی آن بحث‌های دقیقی داشته باشیم.

دبیر ستاد حقوق بشربا بیان اینکه سرمایه‌گذاری روی آب سنگین در چارچوب ان پی تی دارای یک تفکر عمیق است، تصریح کرد: براین باورم که بودجه نباید گوشت قربانی باشد و مرکز پژوهش‌های مجلس باید در این راستا مباحث جدی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه نظام‌های غربی در صددند تا لیبرال سکولار را  به جهان حقنه کنند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران توانسته است خط مشی جدیدی را در جهان بنیان گذارد و بعد از سه دهه جمهوری اسلامی ایران توانسته به عنوان تنها کشور دموکرات منطقه معرفی شود و این موضوع ناشی از تجربه‌ای بودکه امام خمینی (ره) در راستای حکومت اسلامی ایجاد کرد.

 لاریجانی در ادامه گفت: مطالعات حکومتی یعنی اینکه چرخ دنده های این حکومت بهتر پیش رود و هر روز انتخابات بهتری را از روزهای گذشته برگزار کنیم از این رو در مطالعات حکومتی صرفا نباید به مسائل فلسفی بپردازیم و باید به صورت عملیاتی وارد عمل شویم.

دبیر ستاد حقوق بشر در پایان اظهار داشت: مرکز پژوهش های مجلس می تواند در پیشبرد دستاورد این ملت و  نظام اسلامی نقش بسیار مهمی داشته باشد و می تواند مجلس را پایگاه بزرگ حفاظت از انقلاب و اسلام بنماید .

کد مطلب: 36046
زمان انتشار: دوشنبه 16 دی 1392 - 12:19:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد