به روز شده: 1 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 36047
زمان انتشار: دوشنبه 16 دی 1392 - 13:29:28

محمد جواد لاریجانی: ستاد حقوق بشر ار حقوق تک تک شهروندان دفاع می کند

محمد جواد لاریجانی: ستاد حقوق بشر ار حقوق تک تک شهروندان دفاع می کند
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر در خصوص نقش ستاد حقوق بشرگفت: در ستاد حقوق بشر از حیثیت همه شهروندان دفاع می‌کنیم حتی کسانی که محکوم نباشند، ستاد حقوق بشر برای دفاع از حقوق تک تک شهروندان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محمدجواد لاریجانی در حاشیه برگزاری همایش ملی نقش پژوهش در قانونگذاری در جمع خبرنگاران درباره دیدار هیئت پارلمانی اروپا با 2 نفر از عوامل فتنه اظهار داشت: حضور هیئت‌های پارلمانی اقدام مناسبی است که باید ادامه پیدا کند اما هیچ‌کس در ایران به هیئت پارلمانی اروپا نگفته بود که آنها محرمانه در جایی ملاقات داشته باشند. 

وی افزود: عمل آنها خطا بود و هیچ‌کس نه در مجلس و نه در جای دیگری به آنها مجوز چنین کاری نداده بود، آنها باید پاسخگوی کار غیرمعقول، غیرمتداول و غیرمودبانه خود باشند. از لحاظ سیاسی این اقدام قابل فهم است چرا که آنها می‌خواستند به باقی‌مانده جریان فتنه بگویند که نترسید ما هوای شما را داریم زیرا آنها احساس ضعف دارند. 

دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: این دخالت غرب در امور داخلی کشور ماست که البته خط غلطی است و خلاف همه مقررات بین‌المللی است،قاطعانه می گویم هیچ نهادی از جمهوری اسلامی ایران، مجلس، وزارت اطلاعات و وزارت امور خارجه با چنین درخواستی مواجه نبود که بخواهند آن را بررسی کنند و حتی اگر هیئت پارلمانی اروپا چنین درخواستی مطرح می‌کردند که قصد دارند بی‌اجازه ملاقاتی داشته باشند، حتما با آنها مخالفت می‌شد و کسی با این رفتار نامناسب موافق نیست.

لاریجانی در خصوص سوالی مبنی بر موافقت با این ملاقات تاکید کرد: این مسئله برای پوشاندن برخی اقدامات ناروای خودشان بود. ما در ستاد حقوق بشر از حیثیت همه شهروندان دفاع می‌کنیم حتی کسانی که محکوم نباشند، ستاد حقوق بشر برای دفاع از حقوق تک تک شهروندان است.

وی در خصوص قطعنامه ضدحقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد اظهار داشت: جواب قطعنامه به تفصیل در سایت حقوق بشر آمده و برای سازمان ملل نیز فرستاده شد و هم مسئولان وزارت امور خارجه مواضع روشنی در این باره اتخاذ کرده‌اند. 

لاریجانی در خصوص اینکه برخی رسانه‌ها نسبت به عملکرد وزارت امور خارجه در واکنش به مرگ ماجد‌الماجد عامل انفجار مقابل سفارت ایران در لبنان اظهاراتی دارند، گفت: فعالیت‌های تروریستی که در منطقه صورت می‌گیرد، ریشه این فعالیت‌ها در منطقه نیست، متاسفانه کشور عربستان در این دام افتاده و طراح اصلی این تحرکات، به سیاست‌های آمریکا و غرب در منطقه بازمی‌گردد. 

وی اضافه کرد: اینها یک روز پرچم مبارزه با تروریسم را بالا برده بودند و امروز خودشان از حامیان روش‌های تروریستی هستند. بنابراین توصیه ما این است که فکر نکنند با حمایت‌ از کشورهای تروریستی به اهداف خود می‌رسند یا از آثار آن در امان خواهند بود.

دبیر ستاد حقوق بشر در پایان اظهار کرد: نهادهای مربوط از جمله وزارت امور خارجه مسئله انفجار در مقابل سفارت ایران در بیروت را با دقت دنبال خواهند کرد و ما نسبت به سایر اقدامات تروریستی در منطقه حساسیت بالایی داریم. 

کد مطلب: 36047
زمان انتشار: دوشنبه 16 دی 1392 - 13:29:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد