به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 36077
زمان انتشار: چهارشنبه 18 دی 1392 - 10:42:35

ظریف: دیدگاه رهبری درباره حرمت سلاح هسته‌ای استراتژیک است

ظریف: دیدگاه رهبری درباره حرمت سلاح هسته‌ای استراتژیک است
حقوق بشر  > ایران  -  وزیرامورخارجه کشورمان در دیدار هیئت پارلمانی انگلیس با اشاره به حرام بودن سلاح هسته‌ای از دیدگاه مقام معظم رهبری دیدگاه ایشان را مذهبی و استراتژیک خواند، به این معناکه سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران هیچ جایی‌ ندارد.

به گزارش تسنیم،  جک استراو رئیس و اعضای گروه فراحزبی روابط پارلمانی انگلیس و ایران در پارلمان انگلستان روز گذشته با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار  نقش هیئت‌های پارلمانی در گسترش مناسبات بین کشورها را مهم خواند و ابراز امیدواری نمود، سفر هیئت پارلمانی انگلیس به جمهوری اسلامی ایران به گسترش تعامل بین دو کشور در چارچوب منافع فی‌مابین منجر شود.

محمدجواد ظریف تلقی برخی طرفهای خارجی در مورد اثربخشی تحریم‌ها  را اشتباه خواند و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است در مقابل فشار کوتاه نمی‌آید.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به وجود دیوار بی‌اعتمادی بین ایران و غرب تصریح کرد: لازمه رسیدن به تفاهم ایجاد اعتماد متقابل است.

 محمدجواد ظریف راه رسیدن به تفاهم در موضوع هسته‌ای ایران را بسیار آسان دانست و افزود: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری به‌طور جدی دیدگاهشان را در مورد حرام بودن سلاح هسته‌ای اعلام نموده‌اند، دیدگاه ایشان از یک‌سو به‌لحاظ مذهبی اهمیت دارد و از سوی دیگر جنبه استراتژیک دارد بدین معنی که سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات سوریه نیز خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در کنفرانس ژنو2 هیچ پیش‌شرطی را نمی‌پذیرد، اما اگر به این نشست دعوت شود نقشی فعال در آن ایفا خواهد نمود.

در این دیدار جک استراو و سایر اعضای گروه فراحزبی روابط پارلمانی انگلیس و ایران در پارلمان انگلستان نقطه نظرات خود را پیرامون مناسبات دوجانبه، موضوع هسته‌ای، تحولات منطقه و روابط جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپایی بیان کردند.
جک استراو در بخشی از سخنان خود با اشاره به وضعیت کنونی روابط ایران و انگلیس، بر تلاش برای بهبود مناسبات دوجانبه بین دو کشور تأکید کرد.

سایر اعضای گروه فراحزبی روابط پارلمانی انگلیس و ایران در پارلمان انگلیس، نیز تداوم گفت‌وگو و رایزنی بین دو کشور در زمینه‌های مختلف را مورد تأکید قرار دادند.

 

کد مطلب: 36077
زمان انتشار: چهارشنبه 18 دی 1392 - 10:42:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد