به روز شده: 9 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 36626
زمان انتشار: دوشنبه 14 بهمن 1392 - 09:53:48

جهانگیری‌فر: کودکان در مددسراها نگهداری نمی شوند

جهانگیری‌فر: کودکان در مددسراها نگهداری نمی شوند
کودکان  - معاون امور اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه کودکان در مددسراها نگهداری نمی‌شوند، افزود: سازمان رفاه محلی برای نگهداری کودکان و شیرخوارها در سامانسراها ندارد.


به گزارش ایسنا، رضا جهانگیری‌فر گفت: همراه داشتن کودک بیشتر در میان خانم‌های بی‌خانمان و متکدی دیده می‌شود و در این موارد معمولا قبل از اینکه به سامانسرا منتقل شوند بر اساس یک هماهنگی کودکان به مراکز بهزیستی تحویل داده می‌شوند.

وی افزود: در مرحله بعدی پدر یا مادر به سامانسرا منتقل می‌شوند و کارهای مددکاری انجام می‌شود و کودک هم اگر لازم باشد به خانواده برگردانده می‌شود و یا به خانواده‌ای تحویل می‌شود که همگی به شرایط بعدی مادر بستگی دارد.

وی تاکید کرد: کودکان این افراد را در داخل سامان‌سراها نگهداری نمی‌کنیم و در موارد استثنایی مثلا اگر نیمه‌های شب باشد و مراکز بهزیستی بسته باشند؛ کودک و مادر در فضایی جدا که برای چنین مواردی در سامانسراها پیش‌بینی شده است، می‌مانند تا صبح که کودک تحویل بهزیستی شود. در حقیقت حتی برای همین چند ساعت هم کودکان همراه بزرگسالان نگهداری نمی‌شوند.

به گزارش ایسنا، برخی‌ اخبار و گزارش‌های ارسالی از سامان‌سراها و مراکز نگهداری کارتن‌خوابها و معتادان خبر از حضور کودکان در کنار بزرگسالان دارد که در شرایط نامساعدی نگهداری می‌شوند. البته برخی از اعضای شورای شهر تهران از جمله فاطمه دانشور هم به این مسئله اشاره داشته‌اند.

کلید واژه: کودکان
کد مطلب: 36626
زمان انتشار: دوشنبه 14 بهمن 1392 - 09:53:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب