به روز شده: 1 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 36879
زمان انتشار: شنبه 26 بهمن 1392 - 15:02:23

اسفنانی: لایحه حمایت از کودکان کار در دست بررسی است

اسفنانی: لایحه حمایت از کودکان کار در دست بررسی است
کودکان  - کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه حمایت از کودکان کار بزهه دیده و در معرض بزهه در کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی خبر داد.


به گزارش ایسنا، محمدعلی اسفنانی، سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان دارای نقض‌های جدی است گفت: به همین دلیل یک لایحه جدید برای الحاق به قانون فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون حقوقی در حال بررسی است.

اسفنانی ادامه داد: قانون فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان تنها دو ماده دارد و دارای نقض‌های جدی است؛ به همین دلیل لایحه‌ای به عنوان حمایت از کودکان و نوجوانان از سوی دستگاه قضا به کمیسیون ارائه شده است که در آن پیش‌بینی‌های برای حمایت از کودکان و نوجوانان کار،‌ کودکان و نوجوانان بزهه دیده و کودکان و نوجوانان در معرض بزهه آورده شده است.

سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این لایحه در حال حاضر در کمیته حقوق خصوصی این کمیسیون در حال بررسی است گفت: تاکنون بیش از هشت ماده از این لایحه به تصویب رسیده است اما پیش‌بینی می‌شود که اتمام بررسی آن حداقل دو تا سه ماه دیگر زمان لازم داشته باشد.

وی در مورد زمان بررسی این لایحه در کمیسیون گفت: بعد از پایان بررسی و تصویب لایحه در کمیته حقوق خصوصی لایحه به صحن کمیسیون خواهد بود تا به تصویب کمیسیون برسد.

کد مطلب: 36879
زمان انتشار: شنبه 26 بهمن 1392 - 15:02:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب