به روز شده: 12 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 37072
زمان انتشار: شنبه 3 اسفند 1392 - 14:36:24

کمک بی سابقه یونیسف به کودکان سوری

کودکان  - صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) خواستار بودجه بی سابقه 2 میلیارد و 200 میلیون دلاری برای کمک به دهها میلیون کودک در سراسر جهان و در راس آن ها کودکان سوری شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ˈفرانسهˈ، ˈتد چایبانˈ، رئیس عملیات فوریتی یونیسف دیروز گفت: کودکان همیشه آسیب پذیرترین گروه در شرایط اضطراری هستند و با خطر خشونت، بهره کشی، بیماری و بی توجهی مواجهند.

درخواست اخیر یونیسف به لحاظ رقم بی سابقه است. نهاد مذکور در ابتدای سال 2013، درخواست کمکی به مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون دلار را ارائه کرد که در اکتبر همان سال به یک میلیارد و 700 میلیون دلار افزایش یافت.

این نهاد بین المللی اعلام کرد 40 درصد مبلغ 2 میلیارد و 200 میلیون دلار برای کمک به کودکان جنگ زده سوریه در نظر گرفته شده است.

کودکان بخش عظیمی از میلیون ها شهروند سوری را تشکیل می دهند که در نتیجه جنگ داخلی این کشور از خانه خود آواره شده اند. این افراد یا به دیگر بخش های سوریه مهاجرت کرده و یا وارد خاک کشورهای همسایه یعنی ترکیه، لبنان، اردن و عراق شده اند.

با این حال، یونیسف اعلام کرد در نظر دارد با استفاده از کمک درخواستی به یاری 59 میلیون کودک آسیب دیده و نیز 26میلیون فرد بالغ در 50 کشور آسیب دیده از جنگ و دیگر فجایع بشتابد.

چایبان به تازگی از سودان جنوبی به عنوان جوان ترین و یکی از فقیرترین کشورهای جهان باز گشته است. در ماه دسامبر درگیری ها میان دولت این کشور و نیروهای شورشی آغاز شد. بیش از 400 هزار کودک و خانواده هایشان در اثر این درگیری ها آواره شده اند.

وی از افغانستان، کلمبیا، جمهوری دمکراتیک کنگو، میانمار، سومالی و یمن به عنوان کشورهایی یادکرد که نیازمند کمک های انسان دوستانه فوری هستند.

کد مطلب: 37072
زمان انتشار: شنبه 3 اسفند 1392 - 14:36:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب