به روز شده: 13 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 37095
زمان انتشار: یکشنبه 4 اسفند 1392 - 13:30:56

ظرفیت ساماندهی کودکان خیابانی به 15هزار کودک می رسد

ظرفیت ساماندهی کودکان خیابانی به 15هزار کودک می رسد
کودکان  - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با همکاری سازمان های مردم نهاد ، ظرفیت ساماندهی کودکان خیابانی به 15هزار کودک می رسد .

به گزارش واحد مرکزی خبر، همایون هاشمی در همایش کودکان خیابانی افزود: درحال حاضر سازمان بهزیستی توان ساماندهی 5هزار کودک خیابانی را دارد .
وی با اشاره به اینکه بعد از بازتوانی کودکان خیابانی این افراد وارد مراکز فنی و حرفه ای می شوند، گفت: گروه های همیار برای ارائه خدمات به کودکان و ساماندهی آنان از دوره های کوتاه مدت آموزشی برخوردار می شوند.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه هم اکنون 34 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست در مراکز زیرپوشش بهزیستی نگهداری می شوند، افزود: با استفاده از توانمندسازی مبتنی بر جامعه و استفاده از شبکه غیردولتی برای حمایت بیشتر از کودکان کار و خیابان اقدام خواهیم کرد.
وی در مورد لایحه حمایت از کودکان کار و خیابان افزود: این لایحه هم اکنون در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است و امیدواریم به زودی به تصویب نهایی برسد.
وی تمرکز شبکه های اجتماعی و هماهنگی برون دستگاهی را عامل موفقیت کودکان کار و خیابانی برشمرد و افزود: با مدیریت مناسب و هماهنگی سازمانهای ذیربط می توان این قشر را ساماندهی کرد .
هاشمی افزود: 30 درصد از کودکان خیابانی اتباع بیگانه هستند که ما به این افراد نیز خدمات ارائه می دهیم.
وی با اشاره به اینکه درخصوص نگهداری و ساماندهی متکدیان با خلاء قانونی روبرو هستیم، گفت: نگهداری کودکان کار و خیابان و متکدیان فقط به عهده بهزیستی نیست و دستگاههایی مانند شهرداری و نیروی انتظامی نیز در این خصوص همکاری می کنند.

کد مطلب: 37095
زمان انتشار: یکشنبه 4 اسفند 1392 - 13:30:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب