به روز شده: 11 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 37172
زمان انتشار: چهارشنبه 7 اسفند 1392 - 13:49:24

بهزیستی 5000 کودک خیابانی را ساماندهی می‌کند

 بهزیستی 5000 کودک خیابانی را ساماندهی می‌کند
کودکان  - رئیس سازمان بهزیستی کشور موضوع ساماندهی «متکدیان» در کشور را دارای خلا‌ءهای قانونی می‌داند و این در حالیست که در ارتباط با ساماندهی «کودکان کار و خیابان» معتقد است سازمان‌های بهزیستی، شهرداری و وزرت کشور در این خصوص دارای تکالیف قانونی هستند و به عنوان متولی ساماندهی این کودکان در کشور مشخص شده‌اند.


به گزارش ایسنا، همایون هاشمی، با اعلام اینکه سازمان بهزیستی دارای ظرفیت سالانه 5000 نفری برای ساماندهی کودکان خیابانی است، تاکید کرد: در صورتی که بتوانیم شبکه ساماندهی کودکان خیابانی توسط بهزیستی را به شبکه غیردولتی متصل کنیم، می‌توانیم این ظرفیت را به 15 هزار نفر افزایش دهیم.

 وی ادامه داد: ظرفیت ساماندهی کودکان خیابانی در حالی 5000 نفر تعریف شده که این کودکان در مراکز نگهداری 45 روزه موقت رسوب نمی‌کنند و پس از آموزش‌های لازم به بستر خانواده‌ها می‌روند و تعدادی نیز که زمینه‌های نگهداری آنها در خانواده فراهم نمی‌شود به مراکز نگهداری سازمان منتقل می‌شوند.

 رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه سال گذشته نزدیک به 5000 کودک خیابانی توسط سازمان بهزیستی ساماندهی شدند اظهار کرد: در سال جاری 2600 نفر از این کودکان توسط سازمان بهزیستی ساماندهی شده‌اند که این آمارها تا پایان سال متغییر است.

 وی با بیان اینکه در موضوع ساماندهی کودکان کار و خیابان یکی از مشکلات موجود "خلاء قضایی" است گفت: یکی از مشکلاتمان در این زمینه این است که نمی‌توانیم خانواده‌ها را ملزم کنیم پس از آن که کودک وارد بهزیستی شد، دیگر سراغ آنها نیایند چرا که آنها بعد از مراجعه به مراجع قضایی، حکم قانونی گرفته و کودک خود را موقعی که در حال ارائه آموزش‌های لازم هستیم از ما می‌گیرند.

 هاشمی همچنین در مورد تعداد کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت سازمان بهزیستی نیز بیان کرد: 34 هزار کودک بی‌سرپرست و بد سرپرست کشور تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که از خدمات شبانه‌روزی این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

کد مطلب: 37172
زمان انتشار: چهارشنبه 7 اسفند 1392 - 13:49:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب