به روز شده: 11 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 37224
زمان انتشار: شنبه 10 اسفند 1392 - 10:48:38

تدوین طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی

تدوین طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی
کودکان  - رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از تدوین طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی با همکاری بهزیستی خبر داد و گفت: در این سند وظیفه تمامی دستگاه‌ها مشخص خواهد شد.

به گزارش فارس، فاطمه دانشور با اشاره به مسئولیت اجتماعی دستگاه‌های متولی در شهر تهران، اظهارداشت: در این بخش صحبت‌های زیادی شده است اما متاسفانه یکی از ایرادات دستگاه‌ها موازی کاری است.

وی تصریح کرد: در حالی موازی کاری درون سازمان‌ها و دستگاه‌ها مشاهده می‌شود که متاسفانه اقدامات سازمان‌ها به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

دانشور خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم در این بخش آسیب‌شناسی کنیم باید به چند نکته از جمله موازی‌کاری بین دستگاه‌ها، نبود اعتبارات لازم و همچنین نبود یک سند جامع اشاره کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: در دوره چهارم شورای شهر می‌کوشد یک سند جامع برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی با همکاری بهزیستی تصویب کند و دستگاه ملزم به اجرای آن باشد.

وی با اشاره به اقدامات سازمان بهزیستی در حوزه کودکان کار و خیابانی و ساماندهی آنها، گفت: اگرچه در این بخش با خلاء قانونی روبرو هستیم اما امیدواریم با تدوین یک سند کامل اقدامات خوبی صورت گیرد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: اگر یک سند جامع و کامل داشته باشیم قطعاً تعداد کودکان کار و خیابانی در شهر تهران و همچنین سایر کلان‌شهرها کاهش خواهد یافت.

دانشور افزود: امیدوارم با تعامل شهرداری، شورای شهر و سازمان بهزیستی کشور تحول خوبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و بویژه کودکان کار و خیابان صورت گیرد.

کد مطلب: 37224
زمان انتشار: شنبه 10 اسفند 1392 - 10:48:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب