به روز شده: 10 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 37237
زمان انتشار: شنبه 10 اسفند 1392 - 12:26:06

بازدید معاون مدیر یونیسف از کانون اصلاح و تربیت تهران

بازدید معاون مدیر یونیسف از کانون اصلاح و تربیت تهران
کودکان  - معاون مدیر یونیسف در امور چندجانبه و هیات همراه از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید کردند.

به گزارش ایسنا، ژان دوپراز در بدو ورود به کانون مورد استقبال علی‌اکبری مدیرکل اقدامات تأمینی و تربیتی سازمان زندان‌ها و علی رستمی مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران قرار گرفت.

علی رستمی در ابتدا در مورد وضعیت کلی کانون و امکانات آموزشی و نحوه ارائه خدمات به مددجویان گزارشی ارایه کرد و گفت: این مرکز زیرمجموعه اداره کل زندان‌های استان تهران است و مددجویان این کانون از خدمات اصلاحی و تربیتی استفاده می‌کنند.

وی افزود: باید زمینه‌های لازم را در کانون اصلاح و تربیت تهران فراهم آوریم تا نوجوانان معارض با قانون در مسیر اصلاح و تربیت قرار گیرند. تلاش ما این است که اقدامات اصلاحی و تربیتی برای این قشر از جامعه میسر شود.

رستمی گفت: در طبقه‌بندی بین مددجویان ایرانی و اتباع بیگانه تفاوتی قائل نیستیم و طبقه بندی مددجویان بر اساس استانداردهای لازم و فارغ از ملیت، لحاظ می‌شود.

وی با بیان این که فضای کانون شبیه زندان نیست و ما کانون را زندان نمی‌دانیم، بیان کرد: فضای خوب کانون اشتیاق هرگونه فرار را از بین می‌برد.

مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران گفت که کانون اصلاح و تربیت ویژگی‌های ممتازی دارد که یکی از آن‌ها این است که کانون به عنوان یک مرکز آموزشی شناخته شده و گروه‌های بین‌المللی مختلفی از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید می‌کنند.

در ادامه ژان دوپراز معاون مدیر یونیسف از نحوه عملکرد کانون اصلاح و تربیت تهران درباره کلاس‌های آموزشی و اشتغال مددجویان در مدت نگهداری آنان در کانون پرسید که مدیر کانون در پاسخ به وی بیان کرد: بسیاری از این نوجوانان به دلیل بیکاری مرتکب جرم شده و وارد کانون می‌شوند. به همین دلیل یکی از سیاست‌های سازمان زندانها در ایران، بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است و مددجویان در مدت نگهداری در کانون اصلاح و تربیت تحت آموزش قرار می‌گیرند.

وی با اعلام اینکه اکنون مددجویان کانون صد در صد شاغل هستند، گفت: کانون اصلاح و تریبت به عنوان یک محیط آموزشی است و کودکان و نوجوانان معارض با قانون در آن صرفاً جهت اصلاح و تربیت نگهداری می‌شوند و نه مجازات.

معاون مدیر یونیسف پس از بازدید از کانون اصلاح و تربیت تهران با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده و در حال انجام در کانون اصلاح و تربیت تهران، گفت: در بازدیدهایی که از کانون‌های سایر کشورها داشته‌ام، اقدامات و خدمات ارائه شده به مددجویان و صمیمیت حاکم در مجموعه کانون اصلاح و تربیت تهران را مشاهده نکرده‌ام. در آن کانون‌ها مقررات خشک و سخت حاکم است و بچه‌ها ناراحت هستند، ولی در کانون اصلاح و تربیت تهران بچه‌ها شادمان هستند.

شود.

کلید واژه: حقوق کودکان - یونیسف
کد مطلب: 37237
زمان انتشار: شنبه 10 اسفند 1392 - 12:26:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب