به روز شده: 10 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 37287
زمان انتشار: یکشنبه 11 اسفند 1392 - 14:23:10

ارائه بیش از 400 مشاوره به زنان بدسرپرست

 ارائه بیش از 400 مشاوره به زنان بدسرپرست
زنان  - مدیرکل زندان‎های لرستان‎ گفت: آسیب‎های خانواده زندانیان متوجه امنیت اجتماعی خواهد شد.

به گزارش ایسنا ، محمدعلی محمدی در کارگروه امنیت اجتماعی، بیان کرد‎: خانواده‎های زندانیان طیف آسیب‎پذیر جامعه هستند که امروزه از حمایت‎ها و امتیازات برابر با سایر شهروندان بی‎بهره مانده‎اند.

وی با تاکید بر توجه بیشتر به خانواده‎های زندانیان افزود‎: اگر این خانواده‎ها مورد توجه قرار نگیرند آسیب‎های آن‎، امنیت اجتماعی را تهدید خواهد کرد.

محمدی‎ ادامه داد: اگر بنیان آموزشی، فرهنگی و اقتصادی در خانواده‌های زندانیان تقویت شود‎، شاهد ارتکاب جرم‌های کمتر خواهیم بود. ارتقای وضعیت‌های مذکور در این خصوص در اداره کل زندان‌های لرستان مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل زندان‎های لرستان اظهار کرد: آموزش اعتماد به نفس، دوست‎یابی، تصمیم‎گیری، نه گفتن، حل مسئله و ... از فعالیت‎های اداره زندان‎های استان در حوزه آموزش به خانواده‎های زندانیان است.

وی با اشاره به برنامه کاهش آسیب رفتارهای پرخطر که در اداره زندان‎های استان پیگیری می‎شود‎، اضافه کرد: این مهم با داشتن 96 برنامه و با همکاری کادری از روانشناسان به طبقه‎بندی خانواده‎های زندانیان پرداخته است. استفاده از روحانیون و اساتید مجرب جزء برنامه‎های این نهاد در راستای آموزش به خانواده‎های زندانیان است.

محمدی‎ تصریح کرد: در بعضی از رشته‎های مورد آموزش به خانواده‎های زندانیان، گواهینامه مهارتی صادر می‎شود، هرچند که سازمان فنی‎وحرفه‎ای محدودیت‎هایی را در این خصوص تعریف کرده است.

وی یادآور شد: مجموعه اداره زندان‎های کشور و استان در حوزه مشاوره و روان‎درمانی برنامه‎هایی چون کلینیک درمانی و مشاوره به زندانیان داشته است. 432 مشاوره فردی به زنان بدسرپرست استان طی سه ماهه سوم سال‎جاری صورت گرفته است.

مدیرکل زندان‎های لرستان خاطرنشان کرد: 350 مورد مشاوره به فرزندان زندانیان، 212 مشاوره به والدین و برادران زندانیان و 317 مشاوره برای حل مشکلات در سه ماهه سوم امسال در اداره کل زندان‎های لرستان صورت گرفته است.

کلید واژه: حقوق زنان
کد مطلب: 37287
زمان انتشار: یکشنبه 11 اسفند 1392 - 14:23:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب