به روز شده: 6 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 37300
زمان انتشار: دوشنبه 12 اسفند 1392 - 12:20:27

انقلاب اسلامی ظرفیت های جدیدی برای فعالیت زنان ایجاد کرد

انقلاب اسلامی ظرفیت های جدیدی برای فعالیت زنان ایجاد کرد
زنان  - کارشناس امور زنان گفت: انقلاب اسلامی ظرفیت جدیدی را برای فعالیت زنان در عرصه‌های مختلف ایجاد کرد و هم‌اکنون پس از گذشته ۳ دهه از انقلاب اسلامی ما موفق شده‌ایم الگوی زن مسلمان ایرانی را به جهان ارائه دهیم.

به گزارش فارس، زهره الهیان گفت: با گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی بر اساس تفکر ناب امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی زنان توانستند به پیشرفت‌های چشمگیری دست پیدا کنند، نوع نگاه امام خمینی(ره) به حضور و مشارکت سیاسی زنان نگاهی دوراندیشانه بود و تأکید ایشان بر این موضوع که باید از ظرفیت 50 درصدی جامعه در جهت پیشبرد اهداف جامعه و نظام کمک گرفت مسیر روشنی را پیش روی زنان جامعه قرار داد.

وی ادامه داد: اندیشه حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند گویای این واقعیت است که انقلاب اسلامی ظرفیت جدیدی را پیش روی زنان گشود و با ایجاد وضعیت جدید این فضا و شرایط فراهم شد تا زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و علمی فعالیت داشته باشند.

این کارشناس امور زنان افزود: امروز بعد از 3 دهه از انقلاب اسلامی ما شاهد هستیم که خانم‌ها مشارکت جدی در تمام عرصه‌ها دارند و در طول 3 دهه توانمندی‌های بالایی را کسب کردند و خانم‌ها تجربه‌های موفقی را در عرصه‌های کلان جامعه داشته‌اند.

الهیان تصریح کرد: در 30 سال گذشته ما موفق شدیم الگوی حضور زن مسلمان در عرصه‌های مختلف را به جهان ارائه دهیم که در سایر کشورها هم می‌تواند منشأ ایجاد تحولات باشد و زن غربی دنیای امروز به دنبال بحران هویتی که در کشورهای غربی ایجاد شده است به دنبال یک الگوع متعادل می‌گردد و زنان در کشورهای غربی به دنبال این هستند که الگوی متعادل خود را پیدا کنند و الگوی زن مسلمان ایرانی می‌تواند در کل دنیا مطرح باشد که حضوری ارزشمند و بر اساس مبانی اخلاقی و اسلامی است.

کد مطلب: 37300
زمان انتشار: دوشنبه 12 اسفند 1392 - 12:20:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب