به روز شده: 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 37335
زمان انتشار: چهارشنبه 14 اسفند 1392 - 10:00:26

زنان قربانی خشونت در اروپا

زنان قربانی خشونت در اروپا
زنان  - بر اساس پژوهش مهم انجام شده ، زنان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با احتمال خطر بالایی که به طور جسمی یا از لحاظ جنسی مورد حمله قرار بگیرند، مواجه هستند.این پژوهش نشان داد که یک سوم زنان اروپا چنین حملاتی را تجربه کرده اند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری آلمان از وین، این پژوهش را آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا انجام داد. در این تحقیق آمده است 42 هزار مصاحبه با زنان در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بزرگترین پژوهش در جهان در خصوص خشونت علیه زنان تا امروز بوده است.

مورتن کیاروم مدیر آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا گفت :« وضع در سراسر اروپا بد است. زنان در خیابان ها ایمن نیستند، در محل کار ایمن نیستند و در نهایت، در خانه نیز ایمن نیستند ».

این آژانس تخمین زد که 13 میلیون زن اروپایی در 12 ماه قبل از این پژوهش، که در سال 2012 میلادی انجام شد، از لحاظ جسمی مورد بدرفتاری قرار گرفته بودند. این در حالی است که سه میلیون و 700 هزار زن نیز مورد تجاوز قرار گرفته یا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته بودند.

دانمارک، فنلاند و سوئد کشورهایی بودند با بالاترین تعداد از زنان که می گویند خشونت هایی را مانند ضرب و جرح، سوختگی، خفگی و تجاوز از سن 15 سالگی تجربه کرده اند. این نوع خشونت در این سه کشور به ترتیب 52، 47 و 46 درصد بود. این در حالی است که لهستان، اتریش و کرواسی پایین ترین نتایج را در حدود هر یک 20 درصد داشتند.

جونا گودی محقق ارشد آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا در خصوص سه کشوری که دارای پایین ترین آمار بودند، گفت :« پایین ترین ارقام یک در پنج است و این یافته خوبی نیست ».

کشورهای جنوب اروپا مانند اسپانیا، ایتالیا و یونان نیز پایین تر از میانگین 33 درصد اتحادیه اروپا قرار دارند.

با این حال، این محقق گفت این اختلافات بزرگ در سطح ملی ضرورتا به این معنی نیست که مردان در شمال اروپا خشن تر هستند یا این که اوضاع در جنوب اروپا بهتر است.

وی افزود زنان در کشورهای شمال اروپا و اسکاندیناوی آشکارتر در خصوص رویدادهایی که ممکن است در دیگر کشورهای اروپایی تابو باشد صحبت می کنند و زنان بیشتری در شمال اروپا دارای شغل هستند که آنها را در محل کار در معرض خطر قرار می دهد.

گودی گفت میزان پایین جنایت در کشورهایی مانند اتریش با این که زنان کمتری مورد حمله قرار بگیرند مرتبط است. 

وی افزود زنان در کشورهایی که زیاده روی در مصرف مشروبات الکلی عادی است بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

تعداد زیادی از قربانیان زمانی که مورد حمله قرار گرفتند حامله بودند. 

بیش از یک چهارم از زنان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیش از سن 15 سالگی از لحاظ جسمی مورد حمله قرار گرفته اند، عمدتا از سوی یکی از والدین خود. 12 درصد دختران نیز اغلب توسط افراد ناشناس یا مردان آشنا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند.

محققان دریافتند یک سوم از زنانی که مورد ضرب و جرح یا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند، از افسردگی و نگرانی و اضطراب رنج می برند.

آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا اعلام کرد مراکز خدمات حمایتی بسیار کمی برای قربانیان وجود دارد.

کد مطلب: 37335
زمان انتشار: چهارشنبه 14 اسفند 1392 - 10:00:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب