به روز شده: 10 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 37485
زمان انتشار: یکشنبه 18 اسفند 1392 - 10:38:11

توافق مدیران با اولیا برای تعطیلی زودهنگام مدارس تخلف است

کودکان  - مدیرکل ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایت‌های آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس سراسر کشور بر اساس تقویم رسمی تا روز چهارشنبه (28 اسفند) دایر بوده و فعالیت آموزشی نیز ادامه دارد، گفت: هر گونه تعطیلی زودهنگام مدارس خلاف مقررات است و با مدیران خاطی برخورد می‌کنیم.


سید رحیم میرشاه‌ولد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص اینکه برخی از مدارس بر اساس درخواست اولیا، هفته آینده برنامه آموزشی نخواهند داشت، اما مدارس باز است، گفت: اولیا نمی‌توانند چنین درخواستی از مدیران مدرسه داشته باشند و چنانچه توافقی بین مدیران مدارس و اولیا جهت تعطیلی زودهنگام مدارس و یا تغییر در برنامه‌های آموزشی صورت بگیرد، خلاف مقررات بوده و با افراد خاطی برخورد می‌شود.

 

وی تاکید کرد: طبق تقویم رسمی کشور، مدارس تا روز چهارشنبه (28 اسفند ماه) دایر بوده و نه تنها مدیران حق تعطیلی مدارس را ندارند، بلکه دانش‌آموزان نیز باید تا آخرین روز در مدرسه حضور داشته و از غیبت غیرموجه خودداری کنند.

 

مدیرکل ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایت‌های آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش در مدارس بر اساس برنامه‌ریزی که در ابتدای سال تحصیلی اعلام می‌شود، ادامه دارد و هیچ مدیری حق ندارد بر اساس درخواست اولیا، برای آغاز زودهنگام سفرهای نوروزی ساعات آموزش را به تعطیلی بکشاند.

 

میرشاه‌ولد با تاکید بر اینکه با هر گونه قصور مدیران در این باره برخورد می‌شود، از مدیران و اولیا خواست تا برنامه‌های آموزشی دانش‌آموزان را بر هم نزنند و کلاس‌ها و برنامه آموزش تا آخرین روز تاریخ رسمی کشور که روز چهارشنبه هفته آینده است، این آموزش‌ها ادامه داشته باشد، چرا که این‌گونه تعطیلات بدون دلیل باعث صدمه به درس دانش‌آموزان می‌شود.

کد مطلب: 37485
زمان انتشار: یکشنبه 18 اسفند 1392 - 10:38:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب