به روز شده: 6 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 37531
زمان انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1392 - 11:19:21

در اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک چه می‌گذرد؟

در اجلاس کمیسیون مقام زن در نیویورک چه می‌گذرد؟
زنان  - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده که این روزها در نیویورک به سر می برد، گفت: سخنرانی امروز دوشنبه در مراسم افتتاحیه اجلاس (10 مارس) ذیل آیتم مباحث عمومی، سخنرانی در میزگرد عالی‌رتبه تحت عنوان «چالش‌ها و دستاوردهای اهداف توسعه هزاره برای زنان ودختران» و ملاقات با رییس نهاد زنان سازمان ملل از جمله برنامه‌های در نظر گرفته در سفر به نیویورک برای شرکت در اجلاس کمیسیون مقام زن است.به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک نوشت: شرکت در مهمانی مشترک مدیر اجرایی نهاد زنان، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای حقوق بشر و دبیر کل امور برابری جنسیتی یونان و دیدار با حداقل 10 هیئت شرکت کننده در اجلاس از کشورهای مختلف از جمله برنامه‌های این چند روز است. پیش از این اجلاس، نشست‌های منطقه‌ای سازمان ملل برای بررسی موضوع و ارائه نظرات و راهکارهای منطقه‌ای جهت لحاظ در جمع‌بندی و گزارش نهایی برگزار شده است.

 وی خاطر نشان کرد: شنبه(17اسفندماه) به همراه هیئتی جهت شرکت در پنجاه و هشتمین اجلاس سالیانه کمیسیون مقام زن- که از 10 تا 21 مارس برگزار می‌شود- وارد نیویورک شدیم و این نشست به بررسی چالش‌ها و دستاوردهای اهداف توسعه هزاره برای زنان و دختران و ارائه الگویی برای توسعه بعد از 2015 و اهداف توسعه پایدار اختصاص دارد.

 معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: در اهداف توسعه هزاره - که به سند MDGs معروف است- دولت‌ها مسوولیت جمعی خود را در رابطه با تضمین حفظ و احترام به کرامت انسانی، برابری و عدالت در سطح جهانی به رسمیت شناخته‌اند. ارتقای توسعه و ریشه کن کردن فقر، تحقق و ارتقای برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان از جمله عوامل مؤثر جهت تحقق حقوق بشر در عرصه جهانی دانسته شده است.

مولاوردی در پایان گفت: اجلاس سالیانه کمیسیون مقام زن که زنان جهان را از اقصی نقاط عالم گرد هم می‌آورد و فرصت مغتنمی است برای شنیدن صداهای مختلف زنان از سراسر جهان و بهره‌مندی از خرد جمعی و اجماع بر ارائه راه‌حل‌های جهانی به منظور برون رفت از وضعیت موجود و محمل مناسبی است برای تبادل تجارب مفید و ارزنده کشورها در بهبود وضعیت زنان و دختران که امیدواریم حضور هیئت ایرانی در این اجلاس اهداف و نتایج مورد نظر را به همراه داشته باشد.

کد مطلب: 37531
زمان انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1392 - 11:19:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب