به روز شده: 6 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 37538
زمان انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1392 - 11:30:48

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تهرانی در سال آینده

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تهرانی در سال آینده
زنان  - مدیرستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران گفت: قصد داریم در سال آینده مراکز مهارت‌آموزی کوثر به عنوان پایگاه اجتماعی نیز باشد، به گونه‌ای که رویکرد اجتماعی با عملکرد اقتصادی این مراکز تلفیق شود.


به گزارش ایسنا، فهیمه فیروزفر با اعلام این خبر درباره اقدامات اجتماعی در مراکز مهارت‌آموزی کوثر، افزود: در این راستا نمایشنامه‌های رادیویی را که رادیو پخش کرده و برای زنان سرپرست خانوار مناسب است در مراکز کوثر پخش می‌کنیم. با صدا و سیما نیز به منظور در اختیار گذاشتن نمایشنامه‌های تولید شده مذاکره کرده‌ایم چون بودجه لازم را به منظور سفارش تولید نمایشنامه رادیویی نداریم.

وی از دیگر اقدامات اجتماعی در مراکز کوثر به برگزاری اردوهایی را برای فرزندان زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: دلیل اینکه توانمندسازی اجتماعی را از کوثرها آغاز می‌کنیم این است که زنان فعال در مراکز کوثر از زنان محله‌ها قابل دسترس‌تر هستند. درواقع این مراکز پایلوت خوبی هستند تا پس از به دست آوردن نتایج لازم، این طرح را در محله‌ها و شهر گسترش دهیم.

 فیروزفر تصریح کرد: نگاه ما در این طرح فقط اقتصادی نیست، بلکه قصد توانمندسازی اجتماعی زنان سرپرست خانوار و فرزندانشان را داریم. ما به زنان به عنوان یک کارگر نمی‌نگریم که صرفا کالایی را تولیدی می‌کند و توانمندسازی اجتماعی و رسیدگی به وضعیت اعضای خانواده اهمیت دارد.

مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوارتحت پوشش شهرداری تهران با اشاره به جلسه این ستاد با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نحوه عملکرد ما در زیرشاخه‌های کوثر به عنوان پروژه در دستور کار وزارت تعاون قرار گرفته است.

فیروزفر در پایان با اشاره به نتایج برگزاری جشنواره زنان و تولید ملی، اظهار کرد: این جشنواره‌ها باعث هم‌افزایی می‌شود، چرا که موجب ارتباط کارآفرینان با زنان نیازمند اشتغال می‌شود و رشد همه افراد فعال در حوزه کارآفرینی را در پی دارد.

کد مطلب: 37538
زمان انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1392 - 11:30:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب