به روز شده: 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 37557
زمان انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1392 - 12:46:07

شیرخوارگاه نقطه آغازین اجرای عدالت برای شهروندان است

کودکان  - قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شیرخوارگاه نقطه آغازین اجرای عدالت برای شهروندان است.

به گزارش تسنیم، آئین افتتاح ساختمان جدید شیرخوارگاه حضرت رقیه(س) امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی ،‌حبیب‌الله بوربور رئیس هئیت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان و جمعی از خیرین برگزار شد.

در این مراسم ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی اظهار داشت: وزارت تعاون در هیئت یک زنجیره مرتب از اقدامات عدالت گرایانه و کمک به اجرای عدالت است که بخشی از ‌آن در سازمان بهزیستی انجام می‌شود. یکی از بخش‌ها که سازمان به خوبی آن را اجرا کرده همین شیرخوارگاه‌هاست که نقطه آغازین اجرای عدالت برای شهروندان هستند.

وی ادامه داد: شیرخوارگاه محصول جامعه مدرن و صنعتی است که آسیب‌هایی هم دارد؛ البته با اصلاحات اقتصادی و بهبود شرایط اجتماعی می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده شیرخواه نداشته باشیم و این کودکان به دامن خانواده برگردند.

قائم مقام وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی همچنین گفت: برخی از کودکان به دلیل شرایط خاص باید سرپرستی شوند و شخصیت آن‌ها در این مراکز شخص می‌گیرد وظیفه هر قوه، نهاد و هر فردی است که به آن‌ها کمک کند و ما بهترین تعبیر برای فرایند کمک را احیای نفس می‌دانیم.

فیروزآبادی بیان کرد: از همه نهادهای دولتی، غیردولتی و خیرین می‌خواهیم که در حل مشکلاتی که در حد توان دستگاه‌های دولتی نیست کمک کنند البته در مرحله بعد باید آن‌ها را توانمند کنیم و انتظارمان از رئیس مجلس شورای اسلامی این است که در قوانین و بودجه‌ها به این موارد کمک کنند.

وی افزود: با توجه به فرصت فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید تلاش شود که به افرادی که استحقاق بیش‌تری برای دریافت آن دارند تعلق گیرد و هدفمندی یارانه‌ها با عزم ملی انجام شده و عنایت به حوزه‌هایی از جمله سازمان بهزیستی بیش‌تر شود.

همچنین در این مراسم از نقشه شیرخوارگاه شبیر، مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست شهید باهنر و شیرخوارگاه استان ایام با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.

 ساختمان جدید شیرخوارگاه حضرت رقیه(س) واقع در یاغچی‌آباد، خیابان بهمن یار، خیابان آموزگار، جنب هنرستان یارجانی است.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 37557
زمان انتشار: دوشنبه 19 اسفند 1392 - 12:46:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب