به روز شده: 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 37578
زمان انتشار: سه شنبه 20 اسفند 1392 - 16:34:33

بروجردی: اقدام اشتون غیرقابل قبول و محکوم است

بروجردی: اقدام اشتون غیرقابل قبول و محکوم است
حقوق بشر  > ایران  - رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با عوامل مسئله دار را غیرقابل قبول دانست و محکوم کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای بروجردی در نشست خبری در پاسخ به پرسشی در خصوص دیدار خانم اشتون با برخی عوامل فتنه در سفرش به تهران افزود: تصور می کردم که اشتون باهوش تر از این باشد که در این دام قرار گیرد.

وی تاکید کرد: او باید عکس العمل به حق مسئولان و مردم را در برابر رفتار پیشین هیئت پارلمانی اروپا می دید و دست به اقدامی غیرقابل قبول نمی زد بنابراین او اشتباه کرد و باید جبران کند.

بروجردی گفت: البته پیش از این به سفارتخانه های اروپایی تذکر داده شده بود اما با این وجود سفارت اتریش در سفر اشتون دست به این کار زد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به اروپایی ها نیز گفت: اگر کشورهای اروپایی در پی توسعه روابط هستند باید بدانند که با اینگونه اقدامات ضرر خواهند کرد چرا که مردم و مسئولان به اینگونه اقدامات حساسند و هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی ایران این روش آنها را قبول ندارد.

وی تاکید کرد: این اقدام خانم اشتون از طرف همه مسئولان و مردم ما غیر قابل قبول بود.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به کشورهای ونزوئلا و کوبا گفت: در این سفر ملاقاتی با مقامات کوبایی و ونزوئلایی داشتیم و تاکید کردیم که دولت جدید ایران نیز همان سیاست گسترش روابط با کشورهای آمریکای لاتین را پیگیری می کند.

وی همچنین با اشاره به وجود کشورهای زیاد در حوزه دریای کارائیب با وسعت و جمعیت کم گفت: در سازمان ملل بین کشور کم جمعیت و کم مساحت با کشور پرجمعیت با مساحت بیشتر در عدد رأی تفاوتی نیست بنابر این ما نیز به دولت پیشنهاد خواهیم کرد تا با کشورهای این حوزه نیز رابطه رسمی برقرار کند تا به منافع ملی خود دست یابیم.

ادعای رژیم صهیونیستی سناریویی تکراری

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ادعای رژیم صهیونیستی در کشف محموله سلاح ایرانی حکایت همان قالی نخ نما و سناریوهای تکراری است.

آقای بروجردی افزود: دروغ بودن این ادعا را یکی از منابع این رژیم نیز برملا کرد و گفت که این اقدام، دروغی ساختگی است.

وی گفت: آنان همواره در سوریه در صحنه عمل نقش پررنگی داشته اند و شکست هایشان باعث این اقدامات شده است و اینگونه ادعاها نشان دهنده ضعف و شکست آنهاست.

بروجردی افزود: باوجود چنین ادعاهایی ، مقاومت در زمینه امکانات در منطقه خودکفاست و موشک نیز تولید می کند.

وی ادامه داد: مسئولان نیروهای مسلح ما چنین ادعایی را تکذیب کردند و من نیز این ادعای بی اساس را تکذیب می کنم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره ادعای برخی رسانه های غربی مبنی بر حضور دو ایرانی در هواپیمای ناپدیدشده مالزیایی گفت: این همان داستان سرایی غیرمنطقی و غیرقابل قبول است چراکه باوجود گذشت چند روز از حادثه هنوز چیزی پیدا نشده است.

بروجردی خاطرنشان کرد: باید علت این حادثه بررسی و سپس اعلام نظر شود نه اینکه با برخی حرف ها فرافکنی صورت گیرد.

اجلاس دوستان سوریه، فردا در تهران

بروجردی در ادامه گفت : اجلاس دوستان سوریه فردا به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار می شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در این اجلاس رؤسای کمیسیونهای سیاست خارجی مجالس روسیه، الجزایر ، عراق ، ونزوئلا ، کوبا ، لبنان و سوریه با محوریت بررسی تحولات سوریه برگزار می شود.

وی اضافه کرد: این اجلاس بر خلاف سایر اجلاسهایی که در برخی نقاط دنیا با عنوان دوستان سوریه اما به معنای واقعی کلمه دشمنان سوریه برگزار کرده اند این بار دوستان ملت و دولت سوریه در تهران گرد هم می آیند تا به بررسی آخرین تحولات این کشور بپردازند.

بروجردی با بیان اینکه در سفر اخیر اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به سوریه وضعیت میدانی بسیار بهتر از چند ماه قبل بود گفت: بحران سوریه دیر یا زود به پایان می رسد و کشورهایی که تروریستها را وارد سوریه کرده اند باید منتظر تهدیدات امنیتی باشند که تروریستهای حاضر در سوریه پس از بحران به کشور خودشان بازمی گردند و در آنجا تهدیدزایی می کنند.

وی همچنین با اشاره به سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی به لبنان تصریح کرد: در این سفر در دیدار با مقامات لبنان وضعیت منطقه و روابط دو جانبه بررسی و همچنین بر حمایت از مقاومت تأکید شد.

بروجردی گفت: امروز حتی کشورهایی که از تروریستهای مسلح حمایت می کنند در رفتار خود تغییرات محسوسی نشان می دهند به گونه ای که زمانی قطر در این باره بسیار فعال بود اما الان جور دیگری رفتار می کند و ترکیه نیز با وجود حمایتهای گسترده اش از مخالفان حکومت سوریه امروز مرزهایش را با سوریه بیشتر کنترل می کند تا از تهدیدات امنیتی و تروریستی تروریستهای حاضر در سوریه در امان بماند.

وی تصریح کرد: امروز مرزی که بیشترین ورود سلاح و تروریستها را به منظور ورود به سوریه هموار کرده مرز اردن است که در آنجا با وجود مخالفتهای اردن ولی با تحمیل آمریکاییها هم اکنون ده پایگاه برای آموزش ، تجهیز و پشتیبانی از تروریستها تأسیس شده است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی نیز در حمایت از تروریستها بسیار فعال عمل می کند اما در عمل شکست خورده است و نمونه بارز حمایت از تروریستها عیادت نتانیاهو از تروریستهای مجروح در بیمارستانهای واقع در سرزمینهای اشغالی است.

بروجردی گفت: امروز عمده درگیریها در سوریه میان داعش ، النصره و ارتش به اصطلاح آزاد است و اینها کاملاً به ضرر کشورهای حامی تروریستها تمام شده است.

وی خاطر نشان کرد: وزیر خارجه لبنان نیز قول داد تا موضوع چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی و همچنین سرنوشت امام موسی صدر را پیگیری کند.

کد مطلب: 37578
زمان انتشار: سه شنبه 20 اسفند 1392 - 16:34:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد