به روز شده: 18 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 37595
زمان انتشار: چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 09:38:47

معرفی ایران به عنوان الگوی آموزش زنان دردنیا

 معرفی ایران به عنوان الگوی آموزش زنان دردنیا
زنان  - معاون امور زنان دبیرکل سازمان ملل با اشاره به دستاوردهای شگرف جمهوری اسلامی ایران درباره آموزش زنان به ویژه آموزش عالی گفت: ایران می تواند بعنوان الگوی آموزش زنان در دنیا معرفی شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون رئیس جمهور کشورمان در امور زنان و خانواده که برای شرکت در اجلاس پنجاه و هشتم کمیسیون مقام زن در نیویورک بسر می برد، با معاون امور زنان دبیرکل سازمان ملل و مدیر اجرایی نهاد زنان این سازمان دیدار کرد. 

 در این دیدار که غلامحسین دهقانی، سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در سازمان ملل و خانم شریفی صدر، مدیرکل حقوق بشر و امور زنان وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند، مسائل مربوط به زنان و اهداف نشست پنجاه و هشتم کمیسیون مقام زن بررسی شد. 

خانم ملامبو، معاون امور زنان دبیرکل سازمان ملل با اشاره به دستاوردهای شگرف جمهوری اسلامی ایران درباره آموزش زنان به ویژه آموزش عالی گفت: ایران می تواند بعنوان الگوی آموزش زنان در دنیا معرفی شود. 

وی همچنین به محقق نشدن کامل هدف دسترسی به آموزش ابتدایی برای کودکان در بسیاری از کشورهای در حال توسعه اشاره و از جمهوری اسلامی ایران برای تصویب سند کمیسیون مقام زن درباره تحقق اهداف توسعه ای هزاره درخواست همکاری کرد. 

شهین دخت مولاوردی نیز در این دیدار با تشریح رویکرد دولت آقای روحانی در ارتقاء وضع زنان در جمهوری اسلامی ایران و پیشرفتهای حاصله در این زمینه، شرکت در این اجلاس را فرصت مغتنمی برای تبادل تجربیات و آشنایی با چالشهای زنان در کشورهای مختلف دانست و بر تعامل سازنده در حوزه زنان و خانواده تاکید کرد. 

کد مطلب: 37595
زمان انتشار: چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 09:38:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب