به روز شده: 13 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 37633
زمان انتشار: جمعه 23 اسفند 1392 - 13:26:33

توانمندسازی زنان محور گفت وگو میان ایران و اروپا

 توانمندسازی زنان محور گفت وگو میان ایران و اروپا
زنان  - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: موضوع ˈنقش زنان و خانوادهˈ می تواند محوری برای گفت وگو و تعامل میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد.

به گزارش ایرنا، ˈشهیندخت مولاوردیˈ این مطلب را در دیدار با ˈتریسا بلانوواˈ وزیر امور زنان و خانواده ایتالیا در حاشیه پنجاه و هشتمین نشست کمیسیون مقام زن در سازمان ملل بیان کرد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان تاکید کرد: تعامل و همکاری با سایر کشورها رویکرد دولت تدبیر و امید است و ما به جدیت این مسیر را دنبال می کنیم.

وی افزود: چالش های پیش روی جامعه زنان و دغدغه های آنان در جهان مشترک بوده و از این رو موضوعات مربوط به نقش زنان می تواند محور این گفت وگو ها و تعامل باشد.

مولاوردی همچنین به جایگاه ویژه ایتالیا در اتحادیه اروپا و نقش بی بدیل ایران در منطقه خاورمیانه اشاره کرد و گفت: همکاری بین تهران و رم می تواند آثار قابل توجهی در حوزه زنان داشته و الگوی مناسبی برای سایرین باشد.

وزیر امور زنان و خانواده کشور ایتالیا نیز با ابراز خرسندی از ملاقات با خانم ملاوردی گفت: رم و تهران همواره دارای روابط دوستانه و مستحکمی بوده اند.

ˈتریسا بلانوواˈ به انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز اشاره کرد و گفت: بعد از انتخابات، ایتالیا نخستین کشور اروپایی بود که در وزیر خارجه آن به تهران سفر کرد. همچنین نخستین کشور غربی بود که از قطعنامه ایرانی مبارزه با خشونت و افراط گرایی حمایت کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که گسترش روابط دولت های دو کشور منجر به گسترش روابط در سایر حوزه ها از جمله اجتماعی و آموزشی نیز شود.

وزیر امور زنان و خانواده ایتالیا، ابراز امیدواری کرد که تهران و رم در بحث خانواده و مسایل مربوط به زنان، همکاری و گفت وگوهای جدی خود را آغاز کنند.

وی همچنین برنامه دولت ایتالیا درخصوص مقابله با خشونت علیه زنان و ازدواج کودکان را برای خانم ملاوردی و هیات همراه تشریح کرد.

کد مطلب: 37633
زمان انتشار: جمعه 23 اسفند 1392 - 13:26:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب