به روز شده: 11 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 37662
زمان انتشار: یکشنبه 25 اسفند 1392 - 09:30:57

علت مرگ 15 کودک معلول در بهزیستی از زبان رئیس این سازمان

علت  مرگ 15 کودک معلول در بهزیستی از زبان رئیس این سازمان
کودکان  - رییس سازمان بهزیستی کشور با رد سهل انگاری پرسنل و با تایید فوت 15 کودک معلول در یکی از مراکز نگه داری چند معلولیتی گفت: 12 تن از این کودکان در بیمارستان و سه تن دیگر در این مرکز به خاطر بیماری حاد فوت شده اند.


به گزارش عصرشنبه ایرنا، در پی انتشار خبری توسط یکی از خبرگزاری ها در خصوص سهل انگاری پرسنل مرکز نگه داری کودکان چند معلولیتی نارمک و فوت 15 کودک معلول، «همایون هاشمی» و سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در این مرکز به بررسی موضوع پرداختند.

رییسسازمان بهریستی در گفت و با خبرنگار ایرنا، با انتقاد از استفاده تیتر نامناسب در خبر منتشر شده، افزود: در این مرکز یکصد و 75 کودک چند معلولیتی نگه داری می شوند که هر یک دارای شرایط خاص خود هستند و نقص فیزیکی آنان بقدری زیاد است که خانواده ها نیز از نگه داری آنان عاجزند.

وی با تقدیر از زحمات ناظمان این مرکز گفت: یکی از رسانه ها خواسته یا ناخواسته زحمات پرسنل این مرکز را نادیده گرفته و خدمات آنان را زیر سوال برده است که از این بابت باید از خانواده بزرگ بهزیستی عذر خواهی شود.

وی خاطر نشان کرد: کارکنان این مرکز افراد کارکشته و با تجربه هستند و این مجموعه عموما توسط خیرین اداره می شود.

هاشمی تاکید کرد: در طول دو هفته اخیر این مرکز توسط سه تیم استانی، کشوری سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش بررسی شده و موردی از کوتاهی و سهل انگاری در آن مشاهده نشده است.

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس آمارهای جهانی و سوابق سال های گذشته این مرکز، فوت معلولان خاص به دلیل بیماری های سخت ناشی از نقص های جسمی امری طبیعی است و نباید خدمات ارزشمند پرستاران را ضایع کرد.

«فاطمه آلیا»، «قاسم جعفری» و عطاالله سلطانی صبور از اعضای فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی عصر امروز (شنبه )از مرکز نگه داری کودکان معلول نارمک بازدید کردند.

کد مطلب: 37662
زمان انتشار: یکشنبه 25 اسفند 1392 - 09:30:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب