به روز شده: 10 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 37716
زمان انتشار: دوشنبه 26 اسفند 1392 - 15:49:41

تفتیش بدنی کودکان در انگلیس

تفتیش بدنی کودکان در انگلیس
کودکان  - پلیس انگلیس در یک بازه زمانی پنج ساله که از آوریل ۲۰۰۸ آغاز می‌شود با برهنه کردن هزاران کودک آنها را مورد تفتیش بدنی قرار داده‌ است.


به گزارش پرس تی وی ، بر اساس داده‌های بدست آمده از «قانون آزادی اطلاعات» که روز یکشنیه (۲۵ اسفند، ۱۶ مارس) توسط روزنامه گاردین منتشر شد، افسران پلیس بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ کودک ۱۰ تا ۱۶ سال را مجبور به درآوردن لباس‌هایشان کرده و سپس آنها را مورد تفتیش بدنی قرار داده‌اند که بیش از یک سوم آنها بدون هیچ اتهامی در فاصله زمانی آوریل ۲۰۰۸ تا پایان سال گذشته (۲۰۱۳ میلادی) آزاد شده‌اند.

این در حالی است که پلیس، در صورتی که بازرس دستور اجرای این نوع از بازرسی بدنی را صادر کند مجاز به تفتیش بدنی افراد تحت بازداشت است که در بازداشتگاه‌های پلیس یا مراکز بازداشت نگهداری می‌شوند.

بعلاوه، اینگونه تفتیش بدنی تنها در صورتی مجاز است که افسران پلیس مظنون شوند فردی حامل مواد مخدر «کلاس آ» بوده یا شیئی به همراه دارد که منجر به آسیب زدن می‌شود.

داده‌ها حاکی از آن است که طی این مدت ۱۳۴ هزار نفر تحت تفتیش بدنی قرار گرفته که از این میان ۳/۵ درصد را کودکان و ۱۰/۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

در مقایسه با ۶۸۳ کودکی که در سال ۲۰۰۹ مورد تفتیش بدنی قرار گرفتند، این تعداد در سال ۲۰۱۳ به ۸۰۳ کودک رسید. تفتیش بدنی کودکان در سال ۲۰۱۰ با ۹۹۰ مورد به اوج خود رسید.

جولین هوپرت، نماینده لیبرال دموکرات کمبریج این ارقام را «شدیدا نگران کننده» توصیف کرد.

صوفی کان، مدیر «مرکز دعوای (حقوقی) علیه پلیس»، موسسه خیریه‌ای که به مردم درباره حقوقشان در صورتی که بخواهند علیه پلیس اقامه دعوا کنند مشاوره می‌دهد، اینگونه می‌گوید: «اینکه پلیس کودکانی به سن ۱۰ سال را به صورت روزمره مورد تفتیش بدنی قرار می‌دهد، نگران کننده است. تفتیش بدنی تجربه‌ای غیر انسانی و تحقیر کننده است و چنین رفتاری نباید علیه کودکان صورت بگیرد مگر در مواردی که روش دیگری برای شناسایی جرم در دسترس پلیس نباشد.»

کد مطلب: 37716
زمان انتشار: دوشنبه 26 اسفند 1392 - 15:49:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب