به روز شده: 7 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 37755
زمان انتشار: چهارشنبه 28 اسفند 1392 - 16:17:57

انواری: نگاه جامعه به زنان سرپرست باید تغییر کند

انواری: نگاه جامعه به زنان سرپرست باید تغییر کند
زنان  - سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) به آمار بیش از یک میلیون نفر از زنان سرپرست خانوار مورد حمایت این نهاد اشاره کرد و یادآور شد: مشکلات عاطفی و نگاه تحقیر آمیز جامعه نسبت به زنان سرپرست خانوار یکی از مشکلات اصلی این قشر است.


به گزارش ایسنا، حسین انواری در همایش خانواده مثبت که با حضور جمعی از کارآفرینان برتر این نهاد در تالار سعدی برج میلاد برگزار شد،با اشاره به جایگاه والای نظام خانواده در اسلام،گفت: خانواده در اسلام محل آرامش و آسایش، مهرورزی و و محبت و تبادل عاطفه و مهربانی است.

وی خانواده سالم را دارای تعادل همه جانبه از لحاظ جسمی، عاطفی، فکری عنوان کرد و افزود: بر اساس تعالیم دینی زنان محور ایجاد تعادل و مرکز عطوفت و مهربانی و آرامش در خانواده هستند و هر عاملی که بتواند تاثیر سوء داشته و زنان را از این محوریت خارج سازد، مضر است.

وی با بیان اینکه اگر زنان نتوانند نقش مادری را به درستی ایفاء کنند، سلامت خانواده مخدوش می‌شود، ادامه داد: الگوهای غربی ارزش زن را مخدوش کرده است و نظامهای تبلیغاتی در دنیا بر روی اندیشه نفوذ می‌کنند تا الگوهای غربی را رواج دهند و این در حالی است که الگوهای غربی به انتها رسیده و هیچ یک از آنها برای خوشبختی بشر کارساز نبوده‌اند.

وی با اشاره به افزایش طلاقهای عاطفی در سطح جامعه گفت: علت افزایش نرخ طلاق تزلزل در مبانی فکری و عاطفی میان زوجین است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) زندگی را مبارزه دائمی از کودکی تا مرگ معرفی کرد و افزود: انتخاب سبک و روش زندگی و ایجاد تعادل میان تضادها از عوامل پیروزی در این میدان مبارزه است.

وی جمال و عاطفه را به عنوان دو سرمایه اصلی زنان عنوان کرد و یادآور شد: عفاف، زکات جمال و عاطفه نیز باعث ساخته شدن خانواده است.

انواری تاکید کرد: با تکیه بر تعالیم دینی زندگی می تواند مستحکم و رو به رشد باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از کارآفرینان برتر کمیته امداد امام خمینی(ره) تقدیر و همچنین با حضور سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) از نشریه خانواده مثبت رونمایی شد.

کلید واژه: زنان - حقوق زنان
کد مطلب: 37755
زمان انتشار: چهارشنبه 28 اسفند 1392 - 16:17:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب