به روز شده: 10 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 37945
زمان انتشار: یکشنبه 17 فروردین 1393 - 09:55:13

فعالیت تشکل‌های زنان اشتغال‌زایی می آفریند

فعالیت تشکل‌های زنان اشتغال‌زایی می آفریند
زنان  - مدیر موسسه مطالعات و تحقیقات زنان با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد می‌توانند به عنوان اتاق فکر دولت فعالیت کنند گفت: یکی از مهمترین معضلات جامعه امروزی موضوع اشتغال به ویژه در حوزه زنان است که دولت می تواند با اعتماد به سازمانهای مردم نهاد، بسیج اشتغال زایی را در کشور فراهم کند.

به گزارش مهر، منیر برآمدی با بیان این مطلب درباره نقش سازمان های مردم نهاد حوزه زنان در فعالیتهای اجتماعی و سیاسی دولت گفت: برای تاثیرگذاری سازمان های مردم نهاد به ویژه در حوزه زنان باید به نقش و اهمیت آنها توجه نشان داد و در سازمانهای تخصصی همچون محیط زیست، بهداشت و سلامت و زنان این سازمانها کرسی داشته باشند و نقش خود را اثبات کنند.

وی افزود: دولت نباید به سازمانهای مردم نهاد حوزه زنان صرفاً به عنوان بازوان کمکی تکیه کند، چرا که این سازمانها می توانند مغز متفکر دولت باشند و به عنوان اتاق فکر به دولت و دستگاههای اجرایی طرح و ایده بدهند.

به گفته برآمدی، یکی از مهمترین معضلات جامعه امروزی ایران به ویژه در حوزه زنان، مشکل اشتغال است که دولت می‌تواند با تکیه بر این سازمانها بسیج اشتغال را در کشور ایجاد کند، اما متاسفانه در سالهای اخیر چندان توجهی به نقش NGO ها نشده است و انگیزه ادامه فعالیت از آنها گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در هشت سال گذشته بسیاری از NGO های حوزه زنان به دلیل مشکلات مالی نتوانستند به کار خود ادامه دهند، تصریح کرد: در حال حاضر از بسیاری از NGO های زنان تنها یک مجوز باقی مانده است. این در حالی است که در پایان دولت هشتم حدود 500 تا 600 NGO حوزه زنان فعال بود اما از این تعداد تنها حدود 5 یا 10 سازمان مردم نهاد به کار خود ادامه داده اند.

مدیر موسسه مطالعات و تحقیقات زنان به نقش سازمانهای مردم نهاد در دنیا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دنیا به سمتی حرکت می کند که حاکمیت مردم از طریق سازمانهای غیردولتی است. به طوریکه این سازمانها به عنوان شرکای کاری و اجتماعی دولتها محسوب می شوند و با توجه به علاقه و تخصصی که دارند  می توانند کارها را با کیفیت و با هزینه کمتر انجام دهند.

کد مطلب: 37945
زمان انتشار: یکشنبه 17 فروردین 1393 - 09:55:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب