به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 38124
زمان انتشار: دوشنبه 25 فروردین 1393 - 10:13:49

مجتهدزاده: مادران شهدا گمنامان دوران دفاع مقدس هستند

زنان  - رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، مادران شهدا را گمنامان دوران دفاع مقدس که از فرزندان خود در راه عزت اسلام و آرمان های ارزشمند انقلاب گذشتند، توصیف کرد.

«مریم مجتهدزاده» روز یکشنبه در گفت وگو با  ایرنا ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) افزود: به منظور تکریم مادران و همسران شهدا، 13 جمادی الثانی ( 24 فروردین) سالروز وفات این بانوی بزرگوار به عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است.

وی درباره ویژگی های شخصیت حضرت ام البنین(س) گفت: مادر شیر دل کربلا، از روحیه والایی برخوردار بود و ایثار و ولایت پذیری او مسبب انزجارش از ظالمان، و همین درس بزرگی به مسلمانان داده است.

مجتهدزاده با تاکید بر ضرورت تکریم مادران و همسران شهدا ادامه داد: مادران و همسران شهیدان گرانقدر، بهترین الگوی صبر، صلابت و یادگاران ارزشمندی هستند که همواره شایسته تقدیر و سپاس همه افراد جامعه بوده و خواهند بود.

رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، مادران شهدا را گمنامان دوران دفاع مقدس خواند که از فرزندان خود در راه عزت اسلام و آرمان های ارزشمند انقلاب گذشتند.

وی ادامه داد: تکریم این افراد که با پیروی از بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و با تدین و شجاعت، همسران و فرزندان خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه ها اعزام کردند تا ضمن دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی، امنیت و آسایش نصیب ملت ایران شود، واجب عینی است.

مجتهدزاده با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «تا وقتی نام شهید در این کشور، محترم است، تا وقتی آحاد ملت برای شهدای ما در این کشور، در دل خود تکریم قائلند، این ملت در مقابل هیچ قدرتی شکست نخواهد خورد»، تکریم مادران، همسران شهدا و ایثارگران و استیفای حقوق قانونی و اجتماعی را از اهداف سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس برشمرد.

کلید واژه: زنان - حقوق زنان
کد مطلب: 38124
زمان انتشار: دوشنبه 25 فروردین 1393 - 10:13:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب