به روز شده: 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 38152
زمان انتشار: سه شنبه 26 فروردین 1393 - 11:37:00

ارایه گزارش آماری وضعیت اشتغال زنان در هفته زن

ارایه گزارش آماری وضعیت اشتغال زنان در هفته زن
زنان  - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ما گزارش آماری وضعیت اشتغال زنان را در هفته زن ارایه می‌دهیم؛ البته این گزارش جمع‌بندی آمارهای موجود است.

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: اشتغال زنان وضعیت مناسبی ندارد، چرا که حدود 12 درصد زنان ایرانی، شاغل هستند و این آمار در خوشبینانه ترین حالت 14 درصد است. از سوی دیگر3 درصد نمایندگان مجلس را زنان تشکیل می‌دهند و 12.1 درصد زنان، سرپرست خانوار هستند که 82 درصد آنان بیکارند.

وی با اشاره به اینکه ما هم به سمت زنانه شدن سرپرستی خانوار، سالمندی زنان و هم زنانه شدن فقر پیش می‌رویم و دنیا در حال تجربه زنانه شدن فقر است، تصریح کرد: باید به این پدیده توجه کرد.

حمایت اجتماعی از زنان بهبود یافته در دستورمعاونت امور زنان

مولاوردی در پایان درباره تاثیر انعقاد تفاهم‌نامه‌ها از سوی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با وزارتخانه‌ها درجهت بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار گفت: این تفاهم‌نامه‌ها به تازگی منعقد شده است و یکی از تفاهمنامه‌هایی که با وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی منعقد کرده‌ایم، حمایت اجتماعی از زنان سرپرست خانوار است و در این زمینه کارگروه مشترک داریم. علاوه بر آن حمایت اجتماعی از زنان بهبود یافته را در دستور کار داریم و در این زمینه تفاهم نامه چهارجانبه‌ای با وزارتخانه‌های بهداشت،‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور امضاء کرده‌ایم.

کد مطلب: 38152
زمان انتشار: سه شنبه 26 فروردین 1393 - 11:37:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب