به روز شده: 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 38175
زمان انتشار: چهارشنبه 27 فروردین 1393 - 11:45:42

هشدار گزارشگر شورای حقوق بشر درباره خشونت علیه زنان در انگلیس

هشدار گزارشگر شورای حقوق بشر درباره خشونت علیه زنان در انگلیس
زنان  - «تبعیض جنسی در انگلیس از دیگر جاها بدتر است. سیاست دولت انگلیس در این زمینه تاثیرگذار است و باعث شده تا خشونت علیه زنان افزایش یابد».

به گزارش جوان، «رشیده مانجو»، کارشناس شورای حقوق بشر سازمان ملل که از 31 مارس تا 15 ‌آوریل به انگلیس رفته بود تا به بررسی موارد اصلی خشونت علیه زنان در خانواده و جامعه در این کشور نظیر خشونت و آزار جنسی و ازدواج اجباری و ازدواج در سنین پایین بپردازد، روز گذشته اعلام کرد: «انگلیس دارای فرهنگ سکسی است».

به گزارش بی بی سی، مانجو تاکید کرد: «تبعیض جنسی در انگلیس از دیگر کشورها بدتر است.»

وی تاکید کرد که «سیاست و رفتار دولت انگلیس در این زمینه تاثیرگذار است و باعث شده تا خشونت علیه زنان افزایش یابد».

همزمان دولت انگلیس اعلام کرده است که قصد دارد با ارائه برنامه های مدون از خشونت علیه زنان در کشور جلوگیری کند و حتی 40 میلیون پوند برای آن اختصاص داده است.


خانم مانجو هنوز گزارش کامل خود را در اختیار شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار نداده اما یافته های اولیه خود را اعلام کرده است.

این استاد پاره وقت «حقوق عمومی» در دانشگاه «کیپ تاون» تاکید کرده است که زورگویی و آزار و اذیت جنسی در مدارس انگلیس کاملا «روتین» است.

مانجو با انتقاد از رسانه های انگلیسی حتی تلویزیون این کشور درباره چگونگی انتشار و بازنمایی چهره زنان و دختران و تاثیر آن بر  تبعیض و تحریک جنسی و فرهنگ خشونت در این کشور گفت: این رسانه ها در قبال رفتارهای خشونت آمیز علیه زنان مسئول هستند.

به گفته وی برخی از سایت ها و کانال های تلویزیونی انگلیس با استفاده از نوع نمایش منفی و سکسی شده زنان به بازارسازی جنسی اقدام می کنند.

این کارشناس شورای حقوق بشر سازمان ملل بر این اعتقاد است که «انگلیس یک باشگاه پسرانه فرهنگ جنسی است» که برداشت جنسی از زنان و دختران ترویج می دهد.

مانجو با تاکید بر اینکه این مسئله باعث شده تا امید برای کاهش خشونت ها علیه زنان کم باشد، گفت: بیکاری و فقر در این زمینه تاثیر قابل توجه ای دارد.

وی افزود: تمایل داشتم به مکان های دیگری همچون مرکز مهاجرت یارلز وود (Yarl's Wood Immigration Centre) که صدها زن در آن با نقض حقوق بشری مواجه هستند،‌ بروم اما از این کار جلوگیری شد و نتوانستم اطلاعات لازم درباره آنها به دست بیاورم. این مرکز هیچگاه حقی برای ماموریت حقوق بشری سازمان ملل قائل نبوده است.

مانجو به خبرنگاران گفت: حتی به دنبال آن بودم که به زندان ها بروم و در این مورد تحقیق کنم که البته با مانع مواجه شدم.

کد مطلب: 38175
زمان انتشار: چهارشنبه 27 فروردین 1393 - 11:45:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب