به روز شده: 12 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 38278
زمان انتشار: یکشنبه 31 فروردین 1393 - 16:02:53

افزایش آمار کودکان قربانی سوء تغذیه در پاکستان

افزایش آمار کودکان قربانی سوء تغذیه در پاکستان
کودکان  -  شمار کودکان قربانی سوء تغذیه ناشی از خشکسالی و قحطی در جنوب ایالت سند پاکستان، طی چهار ماه گذشته به 253 نفر افزایش یافته است.

رسانه های پاکستان به نقل از مسوولان بهداشت و درمان ایالت سند گزارش دادند که روز یکشنبه نیز 4 کودک دیگر که به دلیل سو تغذیه در بیمارستان های منطقه ˈکهاریˈ و ˈکاهیم جیˈ این ایالت بستری بودند، جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب شمار کودکان قربانی سوء تغذیه در جنوب پاکستان به 253 نفر رسید.

بر اساس اعلام مسوولان بخش بهداشت و درمان پاکستان، دهها کودک دچار سوء تغذیه در بیمارستان های مختلف شهر ˈتهرپارکرˈ بستری و تحت درمان قرار دارند .

پیشتر ˈمحمد نواز شریفˈ نخست وزیر پاکستان از شهر ˈتهرپارکرˈ و مناطق مجاور در ایالت سند بازدید کرد و در دیدار با مسوولان ارشد دولت ایالت سند؛ افزایش شمار مرگ و میر کودکان در این منطقه را تاسف بار دانست و از آنان خواست تا هرچه سریع تر زمینه امداد رسانی به افراد گرفتار قحطی در این منطقه را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: با تمام مسوولان و مقام هایی که سهل انگاری آنان سبب وخیم شدن اوضاع این منطقه شده است، باید برخورد قانونی و کیفری صورت گیرد.

نخست وزیر پاکستان از تخصیص یک میلیارد روپیه ( حدود 10 میلیون دلار ) کمک مالی توسط دولت مرکزی (فدرال) اسلام آباد بمنظور مقابله با وضعیت قحطی در منطقه ˈتهرپارکرˈ خبر داد.

به گزارش شبکه های خبری پاکستان، ارتش با اعزام نیرو به منطقه، به کمک شهروندان قحطی زده در جنوب این کشور شتافته و توزیع اقلام تدارکاتی و دارویی در مناطقی که گرفتار خشکسالی شده نیز ادامه دارد.

کلید واژه: کودکان - پاکستان
کد مطلب: 38278
زمان انتشار: یکشنبه 31 فروردین 1393 - 16:02:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب