به روز شده: 12 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 38289
زمان انتشار: دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 - 08:01:38

زنان ایرانی می توانند نقش مهمی در عرصه اقتصاد داشته باشند

 زنان ایرانی می توانند نقش مهمی در عرصه اقتصاد داشته باشند
زنان  -  معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: زنان ایرانی می توانند علاوه بر منشاء اثربودن در عرصه اجتماع و خانواده، در تولید ناخالص ملی نیز نقش مهمی ایفا کنند.


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ˈالهام امین زادهˈ روز یکشنبه در نشستی با بانوان شاغل در معاونت امور حقوقی و بسیج نهاد ریاست جمهوری ضمن تبریک ولادت با سعادت دخت گرامی پیامبر اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، به گوشه ای از سجایای اخلاقی و رفتاری حضرت صدیقه طاهره (س) اشاره کرد و گفت: باید با بهره بردن ازعشق و قناعتی که در سبک زندگی آن بانوی بزرگوار موج می زد، برای پیشرفت خود و جامعه تلاش کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سالˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ گفت: معاونت حقوقی رییس جمهوری با برنامه ریزی براساس سیاست های راهبردی دولت به دنبال ایجاد رفاه و آسایش بیشتر در جامعه است.

امین زاده با اشاره به تاثیر گذاری زنان در عرصه اقتصاد، نقش بانوان را در تربیت نسل های آتی نیز یادآور شد و افزود: زنان می توانند علاوه بر منشاء اثربودن در عرصه اجتماع و خانواده، در تولید ناخالص ملی نیز نقش مهمی ایفا کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در همایش زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ مبنی بر اینکه ˈمگر مرد که در جامعه اشتغال دارد از نقش پدری خود چیزی کم می گذارد،ˈ گفت: ما هم زنان شاغلی در اجتماع داریم که در عین بالندگی و موفقیت در اجتماع، نشاط و زندگی را برای خانواده به ارمغان می آورند.

وی با اشاره به مفهوم فرهنگ حقوقی و حقوق فرهنگی، آمادگی معاونت امور حقوقی ریاست جمهوری برای بهره گیری از پیشنهادات تازه در حوزه قوانین مربوط به زنان را اعلام و اظهار کرد: می توانیم فرهنگ حقوقی را در جامعه حاکم کنیم که ما را از مواضع افراطی و تفریطی بی نیاز و دور کند

کد مطلب: 38289
زمان انتشار: دوشنبه 1 اردیبهشت 1393 - 08:01:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب