به روز شده: 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 38806
زمان انتشار: چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 - 11:27:34

حمایت مجلس از فعالان حوزه کودکان

حمایت مجلس از فعالان حوزه کودکان
کودکان  - رئیس فراکسیون حقوق کودک مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس به مسائل کودکان نگاه ویژه دارند و تشکیل فراکسیون حقوق کودک موکد همین مهم است نیز برای رفع مشکلات حوزه کودکان و شناسایی کمبودهای و خلاءهای موجود در این بخش است.

به گزارش آنا، قاسم جعفری اظهار کرد: در این فراکسیون مسائل کودکان در دو بعد ایجابی و دفاعی مورد بررسی قرار می گیرد که در بعد ایجابی تمام گروه هایی که در عرصه های مختلف مرتبط با کودکان مانند، حقوق کودک یا هنر و ادبیات کودکان و سایر عرصه های این حوزه فعالیت می کنند و نیز نهادهای دولتی و مردمی فعال در این زمینه، مورد حمایت قرار می گیرد.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم وگرمه در مجلس نهم افزود: در بعد دفاعی در تلاش هستیم خلاهای قانونی در عرصه حقوق کودکان را شناسایی کرده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهیم و از کودکان در برابر انواع آسیب‌های اجتماعی همچون کودک آزاری، کار درخیابان حمایت کرده و مشکلات کودکان  بی‌سرپرست و بدسرپرست را  مورد توجه قرار دهیم.

وی در ادامه گفت: هر زمان که از وجود مشکلاتی درحوزه کودک با خبر شویم به سرعت موضوع را مورد رسیدگی قرار می دهیم به طور مثال زمانیکه از حادثه مرکز نگهداری از کودکان معلول در نارمک مطلع شدیم به همراه رئیس سازمان بهزیستی از آن مرکز بازدید کرده و مشکلات این مرکز را از نزدیک مورد بررسی قرار دادیم.

وی با تاکید بر اهمیت وجود فراکسیونی که به طور تخصصی به مسائل حوزه کودکان می‌پردازد گفت: وجود این نهاد تازه تاسیس در مجلس هم از منظر مبانی دینی و اعتقادی و هم داخلی و بین المللی، اهمیت زیادی دارد و بیانگر توجه خاص مجلس و مسئولان به کودکان کشورمان است.

جعفری با یادآوری اینکه این فراکسیون مدتی پیش تشکیل و هیئت رئیسه آن به صورت موقت انتخاب شده‌اند بیان کرد: فعالان حوزه کودکان اطمینان داشته باشند با وجود تازه تاسیس بودن این فراکسیون اما، مجلس از آنها حمایت می کند و نسبت به مسائل کودکان و نوجوانان اهتمام می ورزد.

رئیس فراکسیون حقوق کودک از همکاری این فراکسیون با نهادهایی همچون مرجع ملی حقوق کودک، وزارت آموزش و پرورش و یونیسف خبر داد و بیان کرد: اگر چه این فراکسیون نقش اجرایی ندارد اما امیدواریم بتوانیم در آینده در حوزه کودکان اقداماتی تاثیرگذار انجام دهیم و به صورت گسترده تر با برنامه هایی دانش بنیان برای تحقق اهداف این فراکسیون و حمایت از کودکان و نوجوانان گام برداریم.

کد مطلب: 38806
زمان انتشار: چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 - 11:27:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب