به روز شده: 13 ساعت و 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 39437
زمان انتشار: دوشنبه 19 خرداد 1393 - 10:17:49

لزوم تخصیص فرصت شغلی به زنان باردار

زنان  - یک فعال حوزه زنان گفت: می‌توان برای تشویق مادران به فرزندآوری سیاستی اتخاذ شود و بر مبنای آن هر زنی که باردار می‌شود به یک فرصت شغلی دست پیدا کند. بنابراین برای باردار شدن زنان باید امتیاز قائل شد و نه محدودیت. از سوی دیگر لازم است مهدکودک‌هایی در ادارات برای نگهداری از کودکان زنان شاغل راه‌اندازی شود تا دغدغه‌های این مادران کاهش یابد.


به گزارش ایسنا، زهرا نژاد بهرام، افزود: زن امروز با زن دیروز تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. او در عصر ارتباطات زندگی می‌کند و یک شهروند جهانی است که نیازهای جهانی دارد و باید نیازهای او برطرف شود.

 این فعال حوزه زنان در ادامه گفت: در برخی از کشورها برای تشویق زنان به فرزندآوری بخشی از هزینه‌های نگهداری کودک را دولت تقبل می‌کند. این هزینه تنها شامل خورد و خوراک فرزند نمی‌شود، بلکه پرستار و مهدکودک او را نیز در برمی‌گیرد. در این دسته از کشورها اگر مادر به صورت نیمه وقت کار کند پست سازمانی او تغییر پیدا نمی‌کند.

 نژادبهرام با بیان اینکه باید راهکارهای عملی منطبق با واقعیت برای افزایش جمعیت درنظر بگیریم، اظهار کرد: زنان امروزی به حضور در جامعه علاقه دارند. از سوی دیگر نیاز کودک مانند گذشته در خوراک و پوشاک خلاصه نمی‌شود؛ بلکه نیاز است موسیقی، زبان دوم و یا یک رشته ورزشی را بیاموزد. دراین شرایط زن لازم است از دانش کافی برای تربیت فرزندان خود برخوردار باشد؛ چرا که در دنیای کنونی روح انسان‌ها اهمیت دارد و او باید بتواند روح کودک خود را به درستی هدایت کند.

 وی درپایان با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه فرزندآوری اظهارکرد: مردان باید بدانند که فرزندآوری کار بزرگی برای جامعه است، چرا که زن فرزند را تنها برای خود به دنیا نمی‌آورد و او را برای افزایش بهره‌وری جامعه و کهنسال نشدن آن به دنیا می‌آورد. در این شرایط زن باردار هزینه اجتماعی می‌پردازد و متخصصان آینده کشور را تامین می‌کند.

کلید واژه: زنان - حقوق زنان - اشتغال
کد مطلب: 39437
زمان انتشار: دوشنبه 19 خرداد 1393 - 10:17:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب