به روز شده: 12 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 39475
زمان انتشار: چهارشنبه 21 خرداد 1393 - 15:16:49

همکاری معاونت امور زنان و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد

 همکاری معاونت امور زنان و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد
زنان  - تفاهم نامه همکاری میان معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و صندوق جمعیت ملل متحد در جهت بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار و کم بضاعت امروز در معاونت امور زنان منعقد شد.


به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره فعالیت‌های این معاونت اظهارکرد: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های ملی و بین المللی از جمله اهداف معاونت امور زنان است و این تفاهم نامه در جهت تقویت نهاد خانواده، توان افزایی زنان سرپرست خانوار و کم درآمد با همکاری وزارت امور خارجه و مرکز آمار ایران و صندوق جمعیت ملل متحد منعقد می‌شود و امیدواریم که شاهد اتفاقات خوبی در زمینه زنان سرپرست خانوار باشیم.

 در ادامه این نشست محمت هولکی اوز نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران اظهارکرد: امروز یک روز تاریخی محسوب می‌شود و تفاهم نامه در معاونت امور زنان یک سند مهم است که انرژی زیادی برای فراهم کردن زمینه‌های لازم به منظور تنظیم و انعقاد آن صرف شده است و امیدواریم بتوانیم در زمینه زنان سرپرست خانوار و کم بضاعت گام‌های خوبی را برداریم.

 وی در ادامه اظهار کرد: برنامه کشوری پنجم صندوق جمعیت در چهارچوب برنامه‌های کلی سازمان ملل متحد تدوین شده و به طور کامل با برنامه پنجم توسعه ایران هماهنگ است.

 هولکی اوز تاکید کرد: این برنامه با مشورت با متخصصان ایرانی و با توجه به مسائل فرهنگی و بر اساس اولویت‌های کشوری تدوین شده است.

فاطمه رحیمی سرپرست بخش بین الملل معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: وزارت خارجه به منظور ایجاد هماهنگی بین فعالیت‌های نهادهای مختلف سازمان ملل سندی تنظیم کرده است و همه این نهادها آنرا امضا کرده‌اند. این سند چهارچوب برنامه‌های نهادهای سازمان ملل در ایران را مشخص می‌کند.

کد مطلب: 39475
زمان انتشار: چهارشنبه 21 خرداد 1393 - 15:16:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب