به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 39514
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1393 - 09:27:55

کارگروه های تخصصی حوزه زنان از اول تیر رسما کار خود را آغاز می کنند

 کارگروه های تخصصی حوزه زنان از اول تیر رسما کار خود را آغاز می کنند
زنان  - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از آغاز به کار رسمی 21 کارگروه تخصصی در حوزه زنان از ابتدای تیر ماه سال جاری خبر داد.

ˈ شهیندخت مولاوردیˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به آغاز به کار کارگروه ˈجوانان دخترˈ در هفته جوان افزود: برخی کارگروه های تخصصی در حوزه زنان از مدت ها پیش کارخود را آغاز کرده اند اما 21 کارگروهی که پیشتر قول راه اندازی آنها را داد بودیم، به طور رسمی از اول تیر ماه شروع به کار می کنند.

معاون رییس جمهوری اظهار داشت: با توجه به دغدغه دکتر حسن روحانی رییس جمهوری نسبت به حضور کمرنگ زنان در دولت، به تازگی کارگروه تخصصی درباره ارتقای جایگاه مدیریت زنان راه اندازی کرده ایم.

وی با بیان اینکه بزودی فراخوانی نیز در این خصوص منتشر خواهد شد، اظهار داشت: در این فراخوان از همه داوطلبان دعوت می شود که به تناسب فعالیت کارگروه ها، ضمن همکاری با معاونت امور زنان و خانواده، در ارائه برنامه به کارگروه مشارکت کنند.

مولاوردی با اشاره به اینکه از برنامه ریزی در پشت درهای بسته پرهیز می کند، ادامه داد: دبیران کارگروه های یاد شده در جلسات کمیته برنامه ریزی مشارکت خواهند داشت.

کارگروه های توانمندسازی سیاسی زنان، توان افزایی اقتصادی زنان، آمار و اطلاعات، بهداشت، اوقات فراغت و ورزش، هنر، کارآفرینی و اشتغال، حقوق و مدیریت زنان از جمله این کارگروه هاست.


 در حال تکمیل بانک اطلاعاتی زنان هستیم

مولاوردی با اشاره به اینکه یکی از خلاء های موجود در حوزه زنان ، نداشتن بانک اطلاعاتی جامع زنان نخبه، کارآفرین و مدیر است، گفت: با توجه به انتصاب معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ، تکمیل بانک اطلاعاتی زنان در دستور کار این مجموعه است.

وی با بیان اینکه این بانک، اطلاعات مربوط به زنان نخبه و مدیر را به همراه تحصص آنها ارایه می دهد، ادامه داد: با انجام این کار می توان از توانمندی های هر یک از این افراد در صورت لزوم بهره گرفت هر چند بدون جلب مشارکت فعال زنان و استفاده از ظرفیت های آنها مشکلات اساسی جامعه رفع نخواهد شد.

مولاوردی با اشاره به خلا بانک اطلاعاتی درباره زنان سرپرست خانوار ادامه داد: این مساله سبب شده عده ای از این افراد

از چند جا خدمات دریافت کنند در حالیکه برخی دیگر به هیچ وجه از این خدمات برخوردار نشوند از این رو تکمیل این بانک جامعه کمک کننده است.

کد مطلب: 39514
زمان انتشار: شنبه 24 خرداد 1393 - 09:27:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب