به روز شده: 8 ساعت و 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 41116
زمان انتشار: چهارشنبه 29 مرداد 1393 - 13:33:54

طرح غربالگری اضطراب کودکان به مهدهای کودک گسترش می یابد

 طرح غربالگری اضطراب کودکان به مهدهای کودک گسترش می یابد
کودکان  - رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح غربالگری کودکان زیر6 سال در نیمه دوم سال جاری درمهدهای کودک خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهزیستی، «مجید رضازاده» افزود: با اجرای این طرح اگر مشکل اضطرابی از خفیف تا شدید وجود داشت می توانیم با مداخله زودهنگام آن را درمان کنیم.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه طرح غربالگری اضطراب کودکان زیر 6 سال از سال 91 آغاز شده و امسال نیز ادامه دارد، گفت: این طرح سال جاری در مهدکودک های کشور گسترش خواهد یافت.

رضازاده تصریح کرد: بسیاری از مسائل و مشکلاتی که در بزرگسالی رخ می دهند ریشه در عدم سلامت روان افراد دارند، از درگیری بر سر مسائل کوچک، عدم سازگاری در محیط کار و ناتوانی در برقراری ارتباط صحیح با اطرافیان گرفته تا طلاق، سوءمصرف موادمخدر، ضرب و جرح و قتل همگی به سلامت روان افراد باز می گردند که اگر در وضعیت مناسبی قرار نداشته باشد، احتمال بزهکاری و جرم را بالا می برد.

وی با بیان اینکه باید توجه به سلامت روان از دوران بارداری آغاز شود، افزود: همچنین مادر زمانی که به نوزادش شیر می دهد باید از نظر روانی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد و در ادامه نیز با کودک صحیح رفتار کند تا سلامت روانش دچار مخاطره نشود.

رضازاده با بیان اینکه با اجرای این طرح، اضطراب را قبل از مدرسه مورد سنجش قرار می دهیم، ادامه داد: از این رو اگر مشکلات اضطرابی از خفیف تا شدید وجود داشت بتوانیم با مداخله زودهنگام آن را درمان کنیم.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور به روند انجام غربالگری اشاره کرد و گفت: کارشناسان مسئول پرسشنامه های مربوط به اضطراب را در مهدهای کودک جمع آوری می کنند؛ از این رو در پایش مشکلات اضطرابی تشخیص داده می شود که آنها را به مراکز مشاوره ارجاع می دهیم.

رضازاده افزود: اگر اضطراب خفیف باشد، مشاوران سعی می کنند با توصیه هایی آن را برطرف کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بالغ بر6 هزار و 700 کودک در سال گذشته غربالگری شدند، یادآور شد: از این تعداد 30 درصد آنها را به مراکز مشاوره ارجاع داده شدند که البته همه آنها دچار مشکل نبودند؛ چرا که تست ها همیشه درصدی خطا دارند.

کد مطلب: 41116
زمان انتشار: چهارشنبه 29 مرداد 1393 - 13:33:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب