به روز شده: 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 41295
زمان انتشار: سه شنبه 4 شهریور 1393 - 15:46:04

هزار کودک در نوار غزه دچار معلولیت دایمی شده اند

هزار کودک در نوار غزه دچار معلولیت دایمی شده اند
کودکان  - یک سازمان اروپایی فعال در حوزه حقوق بشر اعلام کرد که در تجاوز 51 روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، بالغ بر سه هزار کودک فلسطینی زخمی شده اند که یک هزار نفر از آن ها با معلولیت های دایمی دست به گریبان هستند .

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری ˈفلسطین الیومˈ، دیدبان حقوق بشر اروپا - مدیترانه که مقر آن در ژنو است، در بیانیه ای اعلام کرد که کادر جستجوی این سازمان تاکنون زخمی شدن سه هزار کودک بر اثر حملات رژیم صهیونیستی را در نوار غزه ثبت کرده که یک هزار نفر از آن ها دچار معلولیت های دایمی شده اند .

این سازمان فعال در حوزه حقوق بشر، خواستار محاکمه مقام های رژیم صهیونیستی به دلیل تجاوز به حقوق غیر نظامیان و شهروندان عادی در فلسطین شد و این اقدام های رژیم صهیونیستی را جنایت بشری دانست .

این سازمان تاکید کرد: اسراییل عمدا کودکان و غیر نظامیان را هدف حملات قرار می دهد و به قتل می رساند و به توافقنامه ها و منشورهای بین المللی هیچ اعتنایی نمی کند .

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که بر اثر تجاوز نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه ، تاکنون دو هزار و 135 غیرنظامی فلسطین به شهادت رسیده اند که 578 نفر از این شهدا کودک ، 261 نفر زن و 102 نفر نیز سالمنمد بوده اند .

وزارت بهداشت فلسطین شمار زخمی ها را نیز 11 هزار و 100 نفر اعلام کرد و افزود: سه هزار و 189 نفر از این زخمی شدگان کودک ، یک هزار و 994 نفر زن و 388 نفر سالمند هستند .

کد مطلب: 41295
زمان انتشار: سه شنبه 4 شهریور 1393 - 15:46:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب