به روز شده: 9 ساعت و 34 دقیقه قبل
کد مطلب: 41535
زمان انتشار: شنبه 15 شهریور 1393 - 11:11:49

آگاهی نداشتن درزمینه فرزندپروری منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شود

آگاهی نداشتن درزمینه فرزندپروری منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شود
کودکان  - مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آگاهی نداشتن والدین درخصوص مهارت های فرزندپروری می تواند منجر به بروز اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی در فرزندان شود که باید اقدامات جدی برای ارتقای سلامت فرزندان مد نظر قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، «احمد حاجبی» روز شنبه در کارگاه کشوری تربیت مربی ویژه مهارت های فرزندپروری افزود: آموزش فرزندپروری درواقع توانمندسازی والدین است تا با مدیریت درست رفتار فرزندان خودشان را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه از سال 83 تاکنون تربیت مربی فرزندپروری برگزار نشده است، اظهار داشت: در 10 سال گذشته اینگونه آموزش ها را نداشته ایم که امسال با برگزاری این کارگاه آموزشی شش روزه می توانیم اقداماتی را در جهت ارائه آموزش های لازم در زمینه مهارت های فرزندپروری ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه آموزش فرزندپروری به والدین باعث ارتقای سلامت فرزندان می شود، اظهار کرد: همچنین از امکان شیوع آسیب های احتمالی و آسیب های روانی جلوگیری خواهد شد.

دکتر حاجبی تصریح کرد: در برخی مواقع والدین به دلیل عدم آگاهی رفتارشان به گونه ای است که منجر به سوء رفتار با کودک می شود که نمونه آن تنبیه فیزیکی است چرا که اگر والدین آگاهی کامل داشته باشند به تنبیه فیزیکی دست نمی زنند.

وی اضافه کرد: گاهی نیز نادیده گرفتن فرزند می تواند تبعاتی داشته باشد که ما می توانیم با ارائه آموزش ها درخصوص مهارت های فرزندپروری در راستای پیشگیری از اختلالات روانی نقش خودمان را ایفا کنیم.

مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دنیا مشاهده شده است که با فرزندپروری مناسب حتی می توان به پیشگیری از اعتیاد کمک کرد چرا که این مهارت یعنی پرورش خوب کودک منجر به توانمندی و سلامت بیشتر کودک می شود.

دکتر حاجبی با بیان اینکه تربیت درست کودک در واقع واکسینه کردن آنها را به دنبال دارد، اظهار کرد: حتی در مواردی نیز شاهد هستیم که به دلیل سوء رفتار والدین منجر به فرار دختران و پسران از خانه می شود.

وی تصریح کرد: در یک طرح پژوهشی که حدود 10 سال پیش روی میزان سوء رفتار با کودک انجام شد شایع ترین عامل سوء رفتار والدین با کودک عدم آگاهی و نداشتن دانش و مهارت لازم بود که باید با یک آموزش بسیار ساده شرایط را برای جلوگیری از سوء رفتار والدین فراهم کنیم.

کلید واژه: کودکان - آموزش
کد مطلب: 41535
زمان انتشار: شنبه 15 شهریور 1393 - 11:11:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب