به روز شده: 8 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 41566
زمان انتشار: یکشنبه 16 شهریور 1393 - 13:41:01

انتقاد انجمن حمایت از کودکان در مورد حکم ناظم کودک آزار

انتقاد انجمن حمایت از کودکان در مورد حکم ناظم کودک آزار
کودکان  - عضو هیات مدیره انجمن حمایت از کودکان با انتقاد از حکم صادر شده برای ناظم آزارگر یکی از مدارس شهرک غرب پایتخت که با رای دادگاه تنها به دو سال محرومیت از فعالیت فرهنگی، آموزشی و ورزشی، دو سال تبعید و 100 ضربه شلاق محکوم شده، بر ارائه آموزش صحیح به دانش آموزان در این حوزه تاکید کرد.


به گزارش ایسنا، عزیزپناه  از قوه قضاییه خواست در رابطه با چنین پرونده‌هایی که سبب جریحه‌دار شدن افکار عمومی می‌شود، همراه حکم، بیانیه‌ای درباره چگونگی صدور حکم منتشر کند.

 وی با اشاره به حساسیت فعالان حقوق کودک، والدین و جامعه ایرانی در رابطه با این پرونده گفت: در مورد نحوه صدور حکم باید توضیحاتی داده می‌شد.

این عضو هیات مدیره انجمن حمایت از کودکان با طرح این سوال که آیا این ناظم آزارگر بعد از دو سال انفصال از خدمت مجددا به چرخه آموزش و پرورش بازمی‌گردد؟ گفت: چندی پیش در دیدار با وزیر دادگستری از وی درخواست کردیم بانک اطلاعاتی از مجرمان به خصوص در رابطه با آزارگران کودک با رویکرد توجه ویژه به آزارگران جنسی ایجاد شود تا در نظام استعلام وارد شده و افراد نتوانند محل خدمت خود را به مکانی دیگر تغییر دهند.

عزیزپناه با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش به عنوان شاکی پرونده وارد شده است، گفت: آیا مسوولان آموزش و پرورش برای کمک به کودکان این مدرسه فکری کرده‌اند؟ به خصوص کودکان آسیب دیده‌ای که از نظر شرایط روحی در شرایط شکننده‌ای قرار دارند و نیاز به مشاوره داشته و این در حالیست که گرانی حق مشاوره‌ها و عدم امکان دسترسی به این مشاوره‌ها ممکن است مشکلاتی را فراهم کند و جای سوال است که آیا آموزش و پرورش در این زمینه به تکلیف خود عمل می‌کند یا نه؟

وی با بیان اینکه خواهان صدور حکم سنگین برای این آزارگر نیستیم گفت: با این حال در چنین پرونده‌ای جای سوال است که چرا دو سال انفصال از خدمت برای این ناظم در نظر گرفته شده است؟

 این عضو هیات مدیره انجمن حمایت از کودکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت و لزوم آموزش درست و مناسب به کودکان و دانش‌آموزان گفت: مصرانه از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم به پنهان‌کاری در موضوعاتی همچون اینکه کودکان نباید از امورات مربوط به جنسیت، آزار جنسی و نقاط حساس بدن خود آگاه شوند، پایان دهند؛ هرچند که در برخی مناطق و مدارس، بروشورهایی در سطح کم و نارسا توزیع شده است.

عزیزپناه با بیان اینکه افزایش تعداد و حجم کودک‌آزاری بدین معناست که وزارت آموزش و پرورش متوجه شود سیاست‌هایش کارآمد نیست، گفت: متاسفانه برخی از خانواده‌ها نیز با نشانه‌های کودک‌آزاری جنسی همچون بی‌خوابی، شب ادراری و پرخاشگری آشنا نیستند و کودکان نیز آموزش صیانت از نفس و جسم را فرا نگرفته‌اند و جای خالی این آموزش احساس می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نارسا بودن برخی آموزش‌ها به افراد در این زمینه گفت: شاید برخی از قانون سال 81 مبنی بر گزارش‌دهی اینگونه موارد اطلاعی ندارند و باید آموزش‌های لازم در این مورد به دانش‌آموز، والدین و کارکنان مدارس ارائه شود.

کد مطلب: 41566
زمان انتشار: یکشنبه 16 شهریور 1393 - 13:41:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب