به روز شده: 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 41613
زمان انتشار: دوشنبه 17 شهریور 1393 - 13:19:09

۱۲.۵ میلیون دانش آموز مهر به مدرسه می‌روند

۱۲.۵ میلیون دانش آموز مهر به مدرسه می‌روند
کودکان  - وزیر آموزش وپرورش با اشاره به توزیع ۱۳۰ میلیون جلد کتاب درسی در سراسر کشور گفت:۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز ابتدای مهر به مدرسه می‌روند.

به گزارش تسنیم،محمد رضا فانی اظهار کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته آموزش و پرورش خراسان رضوی در میان 5 استان بر‌تر کشور قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم دولت یازدهم با برنامه ریزی هاو پیگیری‌هایی که در آموزش وپرورش صورت گرفته، بخشی ازتلاش‌های فرهنگیان عزیز را پاسخگو باشد و فرهنگیان هم مثل همیشه امانت دار فرزندان این آب و خاک هستند و امیدواریم نسلی خلاق، پویا و امیدوار به آینده را تربیت کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: از رویداد‌های بزرگ در کشور در سطح ملی بازگشایی مدارس در اول مهر است، پروژه مهر از سال 80در آموزش وپرورش کلید خورده، وبه این معناست آموزش وپرورش مقدمات لازم را خیلی قبل از مهر آغاز می‌کند و ما این پروژه از را تقریبا از 8 ماه پیش آغاز کرده‌ایم و در حوزه تامین امکانات اعم از کتاب درسی، فضاهای آموزشی، تجهیز مدارس، ساماندهی نیروی انسانی که بسیار مهم است، آموزش وپرورش حدودا یک میلیون فرهنگی دارد که بحث ساماندهی، نقل انتقال و جابه‌جابی، کار بسیار بزرگی است، که هرساله انجام می‌شود.

فانی گفت: ما حدود 130میلیون جلد کتاب را هرسال چاپ و توزیع می‌کنیم و از روز گذشته، توزیع آن در سراسر کشور شروع شده است.

وی افزود: فضا‌ها و تجهیزات خوبی را آماده کرده‌ایم در همین استان خراسان رضوی حدود 500 کلاس درس به مجموعه کلاس‌های درس نسبت به سال قبل اضافه شده، پروژه‌های زیادی در سطح کشور در همین ایام افتتاح می‌شود و در مجموع ما آمادگی کامل داریم که سال تحصیلی 94-93 را با کیفیت آغاز کنیم و این در حالی است که امسال برای نخستین بار سند تحول نظام آموزشی کشور، عملا عملیاتی و و اجرا می‌شود، همانطوری که اطلاع دارید در سند تحول 131 راهکار پیش بینی شده، ما امسال به 40 راهکار می‌پردازیم در قالب 99 برنامه، سند تحول را اجرای می‌کنیم.

وزیر آموزش پرورش تاکید کرد: اجرای سند تحول یک تحولی در آموزش وپرورش کشور در راستای کیفیت بخشی بکار است.

وی تصریح کرد: آموزش وپرورش خراسان رضوی به لحاظ نیروی انسانی و توانمندی‌های که در نیروی انسانی متخصص این استان وجود دارد از امتیاز بالایی برخوردار است و استان خراسان رضوی جزو و استانهای بسیارخوب ماست به لحاظ نیروی انسانی و تجهیزات، خیرین مدرسه ساز این استان نسبت به سایر استان‌های دیگر فعال ترند. در مجموع استان خراسان رضوی جزو 5 استان اول کشور است.

وزیر آموزش وپرورش در بخش توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی بیان کرد: پژوهش سرای‌های دانش آموزی در آموزش وپرورش از سال 82 شکل گرفت و در سال 84 به 210 پژوهش سرا رسید و تا کنون نیز به 300پژوهش سرا رسیده است

وی گفت: پژوهش سرا‌ها مراکزی هستند که در حوزه فیزیک، شیمی، رایانه، ادبیات فارسی، زیست‌شناسی و غیره زمینه‌های را فراهم کرده تا معلمان آموزش وپرورش با همکاری اساتید دانشگاه به بجه‌های کمک کنند تا در حوزه پژوهش می‌دانی کار را انجام بدهند.

فانی تصریح کرد: 300 پژوهش سرای دانش آموزی قبلی، امسال تجهیزات آن‌ها باهمکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و اعتبارات آموزش وپرورش به روز شده است.

علی اصغر فانی در بخش تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عنوان کرد: در آموزش وپرورش بیش از 6000 پروژه نیمه تمام داریم، که ما به کمک خیرین مدرسه ساز پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل و این روند برای سال آینده نیز ادامه می‌دهد.

وی گفت: با چشم اندازی که از آینده کشور می‌بینیم و اقدامات خوبی را که دولت در وضع اقتصاد کشور انجام داده ما امیدواریم گشایشی در وضع اقتصادی دولت ایجاد بشود و به تبع این گشایش ما بتوانیم بخشی از انتظارات فرهنگی را پاسخگو باشیم.

وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: 12 میلیون و 500 هزار دانش آموز در مهر 93 به کلاس‌های درس راه پیدا می‌کنند.

کد مطلب: 41613
زمان انتشار: دوشنبه 17 شهریور 1393 - 13:19:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب