به روز شده: 9 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 41658
زمان انتشار: چهارشنبه 19 شهریور 1393 - 10:18:04

جزئیات شیوه‌نامه جدید بکارگیری مربیان در پیش‌دبستانی‌ مدارس دولتی

جزئیات شیوه‌نامه جدید بکارگیری مربیان در پیش‌دبستانی‌ مدارس دولتی
کودکان  - مدیرکل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه جدید مدیریت و اجرای دوره پیش دبستانی گفت:‌ داوطلبان به صورت غیرموظف می‌توانند در کلاس‌های پیش دبستانی دایر در مدارس دولتی مناطق محروم حضور یابند، البته باید برای این کار اداره آموزش و پرورش استان و منطقه مجوز تشکیل کلاس پیش دبستانی را با در نظر گرفتن مفاد شیوه نامه، فضا و نیروی انسانی ابلاغ کند.


به گزارش ایسنا، دکتر رخساره فضلی، با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه مدیریت و اجرای دوره پیش دبستانی عنوان کرد: در شیوه نامه مذکور ابلاغی به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در مدیریت پیش دبستانی چارچوب روشنی ارائه شده است.

 وی افزود: سعی برآن بوده است تا با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در تامین نیروی انسانی بار مضاعفی بر سیستم ایجاد نشود و بستر اجرای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با اعمال راهکارهای استانی و منطقه‌ای با رعایت چارچوب‌های ملی فراهم شود.

 مدیرکل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی این مجوز صادر شده است که بخشی از نیروهای رسمی مشغول به کار در آموزش و پرورش در کلاس‌های پیش دبستانی با شرایط خاص در مناطق اعلام شده، خدمت کنند گفت: دستیابی به آموزش با کیفیت بر مبنای اهداف آموزشی و تربیتی این دوره مدنظر ماست.

فضلی در پاسخ به اینکه آیا تمام معلمان ابتدایی می‌توانند داوطلب تدریس در پیش دبستانی شوند؟ گفت: داوطلبان به صورت غیرموظف می‌توانند در کلاس‌های پیش دبستانی دایر در مدارس دولتی مناطق محروم حضور یابند، البته باید برای این کار اداره آموزش و پرورش استان و منطقه مجوز تشکیل کلاس پیش دبستانی را با در نظر گرفتن مفاد شیوه نامه، فضا و نیروی انسانی ابلاغ کند.

 وی افزود: حمایت بخش دولتی در مناطق با ضریب محرومیت بالا در کاهش شهریه دریافتی موثر است.

 مدیرکل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش افزود: مدارس و مراکز غیردولتی طبق ضوابط به روال گذشته ارائه خدمت می‌کند، اما نگاه دولت در مناطق محروم به جهت برقراری عدالت آموزشی، حمایت از آموزش و پرورش دوره پیش دبستانی به منظور ارائه خدمات آموزشی و تربیتی است.

کد مطلب: 41658
زمان انتشار: چهارشنبه 19 شهریور 1393 - 10:18:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب