به روز شده: 7 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 41890
زمان انتشار: یکشنبه 30 شهریور 1393 - 09:54:08

جشن شکوفه‌ها با حضور یک میلیون کلاس اولی برگزار می‌شود

جشن شکوفه‌ها با حضور یک میلیون کلاس اولی برگزار می‌شود
کودکان  - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:‌یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی در تاریخ ۳۱ شهریور در مراسم جشن شکوفه‌ها نخستین حضور در مدرسه را تجربه می‌کنند همچنین امسال ۱۵۰ هزار نفر افزایش دانش‌آموز در کلاس اول دبستان داریم.

به گزارش تسنیم، علی زرافشان درپاسخ به این پرسش " جشن شکوفه‌ها با چه تدابیری و چه تعداد دانش‌آموز کلاس اولی قرار است برگزار شود؟" اظهار داشت:‌ امسال حدود 150 هزار نفر افزایش دانش‌آموز در کلاس اول دبستان داریم و در مجموع یک میلیون و 350 هزار نفر دانش‌آموز به کلاس اول وارد می‌شوند. دانش‌آموزان کلاس اول در تاریخ 31 شهریور در مراسم جشن شکوفه‌ها در مدارس حضور می‌یابند.

وی افزود: برگزاری جشن شکوفه‌ها ویژه دانش‌آموزان کلاس اول در روز 31 شهریور دارای محاسنی است از جمله اینکه ورود دانش‌آموزان کلاس اول به محیط مدرسه در روز بازگشایی مدارس اتفاق نیفتاده و در یک محیط صمیمانه‌تر این اتفاق رخ می‌دهد به گونه‌ای که محیط مدرسه صرفا مختص کلاس اولی‌هاست و برنامه‌های شاد و کودکانه ویژه آنها اجرا می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مراسم روز شکوفه‌ها امسال با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، گفت: بر این اساس جشن شکوفه‌ها با حضور بیش از یک میلیون کلاس اولی در حدود 59 هزار مدرسه ابتدایی سراسر کشور در روز 31 شهریورماه برگزار می‌شود.

زرافشان گفت: در روز شکوفه‌ها تدریسی برای دانش‌آموزان کلاس اولی نداریم و صرفا خوشامدی به آنها برای ورود به مدرسه است همچنین کلاس اولی‌ها کتاب‌های درسی خود را در این روز دریافت خواهند کرد.

کد مطلب: 41890
زمان انتشار: یکشنبه 30 شهریور 1393 - 09:54:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب