به روز شده: 9 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 41924
زمان انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1393 - 10:31:11

رئیس کمیسیون اجتماعی: کودکان کار گرفتار باندهای مافیایی/کودکان افغان حمایت نمی‌شوند

رئیس کمیسیون اجتماعی: کودکان کار گرفتار باندهای مافیایی/کودکان افغان حمایت نمی‌شوند
کودکان  - رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نسبت به وضعیت کودکان کار در پایتخت و دیگر کلانشهرها ابراز نگرانی کرد و گفت: گروهی از کودکان کار گرفتار باندهای مافیایی هستند و حتی بهزیستی و قوه قضائیه نیز نمی‌تواند مانع حضورشان در خیابان‌ها شوند.

به گزارش خبرگزاری آنا،عبدالرضا عزیزی با بیان اینکه کودکان کار به سه گروه تقسیم می‌شوند، تصریح کرد: این کودکان به جای آنکه در سال‌های رشد و تربیت‌شان در پشت نیمکت‌های مدرسه بنشینند، در خیابان‌ها پرسه می‌زنند و تکدی‌گری می‌کنند و در برخی مواقع گرفتار باندهای مافیایی می‌شوند.

نماینده مردم شیروان در مجلس، کودکان کار را در سه گروه تقسیم بندی و بیان کرد: گروه نخست کودکان کار از اتباع بیگانه‌اند که به دلیل حمایت نشدن از سوی نهادهای مختلف، دچار مشکلات بسیار عدیده‌ای هستند. 

وی با تاکید بر اینکه دسته دوم کودکان کار، نوجوانان و کودکانی هستند که عضو گروه‌های مافیای تکدی‌گری‌اند، افزود: این گروه از کودکان کار به صورت گسترده در سطح شهرها فعالیت می‌کنند و از سوی باندهای بزهکار حمایت می‌‌شوند به طوریکه وقتی از سوی ضابطان قضایی بهزیستی یا قوه قضائیه دستگیر می‌شوند، افرادی بی‌نام و نشان بدون در دست داشتن شناسنامه آنان را آزاد می‌کنند و دوباره به خیابان‌ها باز می‌گردند.

عزیزی در تشریح گروه سوم کودکان کار گفت: این گروه نیز به دلیل مشکلات مالی و حمایت نشدن از سوی والدین،‌ به صورت مستقل به خیابان‌ها می‌آیند و دستفروشی و گاه تکدی‌گری می‌کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مشکلات کنونی کودکان کار را در خلاءهای قانونی ریشه‌یابی کرد و یادآور شد: مجلس آمادگی دارد تا اگر دولت لایحه‌ای برای حمایت از کودکان کار به مجلس ارائه دهد، رسیدگی به این آسیب اجتماعی را در اولویت قرار دهد و از پیشنهادهای اصلاح قوانین در خصوص کودکان کار حمایت کند.

کد مطلب: 41924
زمان انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1393 - 10:31:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب