به روز شده: 4 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 41926
زمان انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1393 - 10:33:59

بوی مهر برای تمام کودکان یکسان نیست

کودکان  - بوی مهر ، بوی مهربانی، دوستی و لبخند ، بوی درس ، دفتر ، مشق و مدرسه و شوق کودکانه در پیاده روها ، شوق لباس های نو و کیف و کفش های تازه و جامدادی های رنگارنگ فرا رسیده است.

به گزارش ایرنا،قاصدک ها خبر بازگشایی مدارس را آورده اند تا کودکان شوق خود را در راه مدرسه با لباس های شیک بر تن کرده ، کفش های نو ، کیف دستی و جعبه مدادهای رنگی دوچندان کنند و با نگاه بر لبخند مادر ترس ، دلشوره و تنهایی خود را فراموش کنند.

اما مهر برای همه کودکان شادی یکسانی ندارد برخی حسرت آرزوهایی را دارند که چندان هم بزرگ نیستند .!!

دراین میان شادی کودکان مناطق محروم لرستان در مهر از نداشتن لوازم نو و مناسب در هزاران رنگ پاییزی رنگ می بازد.

نمی توان نگاههای غمگین کودکان معصوم به کیف و کفش های کهنه را که شاید در آینده نابغه ای باشند و نامی در تاریخ بجا گذارند نحمل کرد.

آنان چشمان معصوم خود را به همت نیک اندیشانی دوخته اند تا شاید آرزویشان برآورده شود و لبخند شادی بر لبانشان جاری شود تا با دلی شاد مهرماه برایشان رنگ مهر و شادی بگیرد .

بخشدار مرکزی شهرستان نورآباد در استان لرستان در این باره می گوید: روستاهای میربگ جنوبی از محرومترین مناطق استان لرستان هستند که از ابتدایی ترین امکانات زندگی محرومند.

'ابوالقاسم خسروپور' می افزاید: ساکنان این مناطق به سبب درآمد کم توان تامین هزینه زندگی خود را نداشته و کودکانشان چشم انتظار خیران نیک اندیش هستند شاید با کمک های آنان بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین کنند.

وی با قدردانی از اقدام قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در اهداء بسته های فرهنگی به دانش آموزان مناطق محروم اظهار داشت : اهداء این هدایا لبخند رضایت را بر لبان کودکان معصوم میربگ جنوبی که بی صبرانه انتظار مهر را می کشند جاری ساخت.

بخشدار مرکزی نورآباد بیان داشت : دانش آموزان روستاهای زیور و فاضل آباد به سبب نبود مکان مناسب آموزشی بصورت منزل به منزل در خانه های گلی و فرسوده درس می خوانند که به همت فرمانده قرارگاه خاتم (ص) دو مدرسه جدید در این دو روستا ساخته می شود.

بخشدار کاکاوند نیز با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیا (ص) اقدامات شایسته ای را در روستاهای محروم این بخش انجام داده است گفت : هدایایی قرارگاه خاتم (ص) به دانش آموزان مناطق محروم و سخت گذر اهدا شد.

'آزاد سلیمی' افزود: این هدایا در روستاهای محرومی چون چم انجیر ، قلاته ، بادام شیرین ، چشمه زلیخا ، زبیح و چشمه خانی توزیع شد.

مدیر کل امور روستایی استانداری لرستان نیز می گوید: با توجه به مکاتبات انجام شده قرارگاه خاتم (ص) دو هزار بسته فرهنگی را جهت مناطق محروم لرستان اختصاص دادند.

'غلامرضا عبدالهی' می افزاید: این هدایا که شامل کیف و لوازم التحریر است و هر بسته 600 هزار ریال ارزش دارد در آستانه فرارسیدن سال تحصیلی جدید میان دانش آموزان مناطق محروم توزیع شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز قرارگاه خاتم (ص) اقدام به توزیع این بسته ها کرده بود اما امسال نسبت به سال گذشته این اقلام 20 درصد رشد داشته است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) می گوید : با پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) لز حمایت کنندگان از محرومین و پابرهنگان بوده و همواره در رسیدگی به محرومین توصیه می کردند و پس از رحلت آن پیر فرزانه نیز مقام معظم رهبری این امر مهم را سرلوحه امور قرار دادند و بر ریشه کن شدن محرومیت در کشور تاکید می فرمایند.

سردار 'عبادالله عبدالهی' افزود: در جلسات مختلف یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری تاکید دارند رسیدگی به مناطق محروم است.

وی بیان داشت : در این راستا قرارگاه خاتم طرح های فراوانی را در مناطق محروم کشور به اجرا در آورده که لرستان نیز به سبب محرومیت در برخی موارد در اولویت بوده است.

وی ادامه داد : مظلومیت و محرومیت دانش آموزان بسیاری از مناطق لرستان درد آور است و قرارگاه تصمیم گرفت در آستانه سال تحصیلی جدید بسته های فرهنگی به دانش آموزان این مناطق ارسال کند تا آنان دغدغه لوازم التحریر خود را نداشته باشند و حسرت دیگر دانش آموزان را نخورند.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز یکی از نکات مثبت سپاه را سازندگی عنوان کرد و گفت : قرارگاه خاتم (ص) با ورود در عرصه سازندگی و محرومیت توانسته در محرومیت زدایی گامهای مهمی را بردارد.

'حجت الله سوری' افزود: قرارگاه خاتم الانبیا طرح های بسیاری را در لرستان شروع کرده که امیدواریم بیش از گذشته نسبت به محرومیت زدایی از چهره لرستان با توجه به عمق محرومیت منطقه اقدام نمایند.

کلید واژه: کودکان - آموزش
کد مطلب: 41926
زمان انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1393 - 10:33:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب