به روز شده: 3 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 41930
زمان انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1393 - 10:49:15

توصیه فانی به اولیای دانش‌آموزان/ اهدای 40 مدرسه از سوی رهبری

توصیه فانی به اولیای دانش‌آموزان/ اهدای 40 مدرسه از سوی رهبری
کودکان  - وزیر آموزش و پرورش در جشن شکوفه‌ها خطاب به نوآموزان کلاس اولی گفت:‌ احترام به پدر و مادر، بزرگترها و معلم‌، علم آموزی و رعایت اخلاق کاری است که در آموزش و پرورش دنبال می‌کنیم.


به گزارش ایسنا، دکتر علی اصغر فانی خطاب به اولیا و مربیان افزود: از والدین می‌خواهم در سال تحصیلی جدید ارتباط خود را با مدرسه و معلمان بیشتر کنند.

وی با اشاره به یک میلیون همکار فرهنگی در سراسر کشور اظهار کرد: دانش آموزان سرمایه اصلی کشور هستند و ما در تربیت، رشد و شکوفایی استعداد آنها باید کمال سعی و کوشش را مبذول کنیم.

فانی تاکید کرد: دانش‌آموزانی که امروز پشت نیمکت نشسته‌اند آینده کشور را تامین می‌کنند و نقش آموزش و پرورش در تامین آینده کشور بی نظیر است. از همکاران می‌خواهم قدر این نعمت را بدانند.

 هفت مدرسه شهرستان قدس بیش از 25 سال قدمت دارند

 نورمحمد فردی، فرماندار شهرستان قدس نیز در این مراسم، گفت: شهرستان شهرقدس با 140 کیلومتر مربع دارای 400 هزار نفر جمعیت است و تنها شهرستانی است که چهار روستا دارد.

وی افزود: این شهرستان 400 شهید دارد که 27 نفر آنها شهید دانش آموز و فرهنگی است.

 به گفته وی، شهر قدس دارای 55 هزار دانش‌آموز است. 3000 فرد فرهنگی در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

 وی ادامه داد: هفت مدرسه در این شهرستان وجود دارد که بیش از 25 سال قدمت دارند و در نامه‌ای که توسط امام جمعه و نماینده این شهر گرفته شده است و مشکلات این مدارس بیان شده است. ما از مسئولین آموزش و پرورش می‌خواهیم با توجه به کمبود امکانات اموزشی دستور احداث دو واحد آموزشی را صادر کنند زیرا تراکم جمعیت در این شهرستان بیشتر از نرم است.

 فرماندار شهرستان قدس گفت: سال تحصیلی جدید در این شهرستان با 2000 کلاس اولی آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیز در مراسم جشن شکوفه‌ها گفت: 40 مدرسه و 154 کلاس درس توسط بنیاد برکت با دستور مقام معظم رهبری ساخته شده است. این 40 مدرسه هدیه‌ای است که به ملت ایران تقدیم شده است.

مخبر افزود: این مدارس در 16 استان کشور ساخته شده که شامل استان‌های (البرز، آذربایجان شرقی، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سیستان و بلوچستان، سمنان، کردستان، کرمان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، گیلان و هرمزگان) می‌شود، ضمن آنکه تعداد آنها تا پایان سال به 500 مدرسه خواهد رسید.

کد مطلب: 41930
زمان انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1393 - 10:49:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب