به روز شده: 16 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 41942
زمان انتشار: سه شنبه 1 مهر 1393 - 09:39:52

آغاز سال تحصیلی جدید با پیام رئیس جمهور

آغاز سال تحصیلی جدید با پیام رئیس جمهور
کودکان  - سال تحصیلی جدید با پیام رئیس جمهور در دبستان دخترانه حضرت زینب (س) منطقه ۵ تهران آغاز شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛این مراسم با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش در دبستان دخترانه حضرت زینب (س) منطقه 5 تهران برگزار شد و پس از نواخته شدن زنگ مهر، فانی پیام رئیس جمهور را قرائت کرد.

در پیام رئیس جمهور آمده است:

آغاز ماه مهر و فصل مدرسه را به همه معلمان و مربیانش و دانش‌آموزان عزیز صمیمانه تبریک می‌گویم. مدرسه خانه امید دولت و مردم و آموزش و پرورش بنیادی ترین بخش توسعه کشور است.

ما نیاز به مدرسه پویا و نوآور درشرایط کنونی کشور داریم و سازندگان اصلی این مدرسه معلمان و مربیان و دانش‌آموزان این سرزمین‌اند ، راه رسیدن به این هدف از مدرسه و آموزش و پرورش ما می‌گذرد.

استعداد و هوش فرزندان این زاد و بوم بالا و باید به کشف و پرورش آنها بیشتر و بهتر بپردازیم.

توانمندی آموزش و پرورش درتربیت دانش‌آموزانی که قادر باشند که در کنار تربیت ذهن و دانش‌اندوزی با جامعه و جهان پیرامون خود به درستی ارتباط برقرار کنند. باید به آنان اموخت که جهان نو را خود بشناسند و در آن زندگی کنند و درعین حال تعلق خاطر به دین و فرهنگ و سرزمین خود داشته باشند.

مدرسه ما باید بتواند دانش‌آموزانی متفکر، پرسشگر، نقاد و اخلاقی تربیت کند و مدرسه مطلوب ما مدرسه خلاقیت، عقلانیت و گفت‌وگو و مداراست.

شما معلمان، مربیان و دانش آموزان عزیز باید به ما کمک کنید تا به این مدرسه مطلوب نزدیک شویم مدرسه‌ای که پناهگاه همه ما و شما باشد. می‌دانم که آموزش و پرورش ما تا رسیدن به این نقطه هنوز تنگناهای زیادی دارد، کمبودها و کاستی‌های اقتصادی و آموزشی معلمان و دانش آموزان عزیز ما را در درستیابی آسان به این هدف با مشکل روبرو می‌کند و معلمان ما نیازمند زندگی عزتمندانه‌ اند تا همه ذهن و توان خود را صرف آموزش و تربیت کنند و دانش آموزان ما به احترام و توجه بیشتر نیاز دارند تا بتوانند قدرت انتخاب خود را بالا ببرند.

بسیار مایل بودم که امسال نیز می‌توانستم چون سال پیش همپا و همراه معلمان، دانش آموزان و پدران و مادرانشان در نشاط و جنب و جوش روز اول مهرماه شرکت می کردم و آهنگ دلنشین زنگ مهر و زندگی را از نزدیک در مدرسه می‌شنیدم اما ضرورت سفر به مجمع عمومی سازمان ملل متحد این توفیق را از من گرفت و در آنجا هم در خدمت شما و نیازمند دعای همه شما هستم.

برای اینکه سنت نیکوی سال‌های پیش زنده بماند از دانش آموزان عزیز می پرسم عزیزانم، ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبرو است، هر کدام از ما چگونه از آب‌های ایران می‌توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟

کد مطلب: 41942
زمان انتشار: سه شنبه 1 مهر 1393 - 09:39:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب