به روز شده: 3 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 42158
زمان انتشار: سه شنبه 8 مهر 1393 - 11:46:43

حضور کودکان پاکستانی در تحصن ها ممنوع شد

حضور کودکان پاکستانی در تحصن ها ممنوع شد
کودکان  - یک قاضی دادگاه عالی اسلام آباد از دو حزب مخالف دولت پاکستان خواست تا اجازه ندهند کودکان وارد فضای تحصن ها شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های پاکستان، قاضی «اطهر امین الله» از قضات دادگاه عالی اسلام آباد در سخنانی، محیط تحصن های سیاسی در اسلام آباد را «مضر و ناسالم» دانست و اعلام کرد: کودکان نباید در معرض محیط مضر تحصن ها قرار گیرند.

این عضو دستگاه قضایی پاکستان از دو حزب تحریک انصاف و جنبش مردمی پاکستان خواست تا کودکان را از فضای تحصن و تظاهرات دور کنند.

«محمد وقاص ملک» یکی از وکلای جنبش مردمی پاکستان حضور کودکان در تحصن را این گونه توجیه کرد که آنها به همراه والدین خود می آیند و نمی توان مانع آن شد. اما قاضی «امین الله» گفت: حتی اقدام والدین برای به همراه آوردن کودکان به تحصن و تظاهرات، خود یک اقدام غیرقانونی است.

این قاضی گفت: دادگاه وظیفه دارد از حقوق کودکان دفاع کند. او می گوید که آوردن کودکان به محیط هایی نظیر تظاهرات و تحصن غیرقانونی است.

این روزها تحصن های ضددولتی در اسلام آباد به محیطی برای بازی ها و سرگرمی های کودکانه تبدیل شده است. احزاب مخالف نیز سعی می کنند تا از طریق برگزاری برنامه های سرگرمی و تفریحی برای کودکان در حاشیه این تحصن ها، افراد بیشتری را به محل تحصن بکشانند.

دایر کردن برخی کلاس های آموزشی برای کودکان، مسابقات طناب کشی، مسابقات نقاشی، طراحی تابلوها و بنرهای رنگارنگ با مضمون شعارهای ضددولتی و دعوت از کودکان برای حمل این بنرها و تابلوها و دیگر برنامه های تفریحی و سرگرمی از جمله اقداماتی است که دو حزب مخالف دولت در حاشیه تحصن ها برگزار می کنند تا از این طریق اجازه ندهند تحصن ها و تجمعات ضددولتی از تب و تاب بیفتد.

کد مطلب: 42158
زمان انتشار: سه شنبه 8 مهر 1393 - 11:46:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب