به روز شده: 5 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 42267
زمان انتشار: دوشنبه 14 مهر 1393 - 12:30:35

پورمحمدی: مجازات والدین کودکان بازمانده از تحصیل چاره ساز نیست

پورمحمدی: مجازات والدین کودکان بازمانده از تحصیل چاره ساز نیست
کودکان  - وزیر دادگستری گفت: مجازات بدنی والدینی که کودک بازمانده از تحصیل، خیابانی و کار دارند به تنهایی مشکل گشا نیست و باید مجموعه اقداماتی صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین «مصطفی پورمحمدی» روز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه هفته ملی کودک(14 تا 21 مهرماه) در جمع خبرنگاران افزود: نباید اجازه داد بچه ها از تحصیل باز بمانند، خانواده ای که فرزند خود را بدنبال کار می فرستد، به خاطر مشکلات اقتصادی این کار را انجام می دهد از این رو وظیفه داریم بدنبال چاره برای آن باشیم.

وی ادامه داد: تاکنون موردی مشاهده نشده که به خاطر ممانعت از تحصیل فرزندان، والدین آنها مجازات شوند، اما مجازات در این گونه موارد می تواند بازدارنده باشد.

وزیر دادگستری گفت: تنها مجازات نمی تواند مشکل گشا باشد بلکه مجموعه اقدامات باید صورت گیرد تا کودک بازمانده از تحصیل، کودک خیابانی و یا کودک کار نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجازات بدنی در این مورد بازدارنده است، افزود: البته تجربه نشان داده این موضوع می تواند جنبه بازدارندگی داشته باشند، هرچند در اسلام نیز آمده در صورتیکه فردی به زندان فرستاده شود، پیامدهای منفی از جمله هزینه و بی سرپرست شدن زن و کودک را بدنبال دارد، و این فرد در زندان نیز کارهای خلاف را آموزش می بیند.

به گفته پورمحمدی، مجازات بدنی والدین فرزندان بازمانده از تحصیل می تواند هم برای آنها و هم دیگران درس عبرت باشد، ضمن آنکه مجازات بدنی یک مجازات انسانی، اجتماعی و مدنی است اما متاسفانه نتوانستیم آن را خوب توجیه کنیم که خیلی از زندان رفتن ها به نفع فرد محکوم است.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: درصورتیکه احکام را در این مورد صریحا انجام دهیم، حتما بازدارندگی خواهد داشت. در عین حال باید گفت مجازات جامعه را نجات نمی دهد بلکه فرهنگ، تربیت، پیشگیری و هدایت های عمومی موثرتر است.

کد مطلب: 42267
زمان انتشار: دوشنبه 14 مهر 1393 - 12:30:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب